Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Дулоксетин (Duloxetine)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїАнтидепресантиДулоксетин

Дулоксетин (Duloxetine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІНТРИВ®, Ліллі С.А./Елан Фарма Інтернейшнл Лімітед, Іспанія/Ірландія
  • СІМБАЛТА®, Ліллі С.А./Елан Фарма Інтернейшнл Лімітед, Іспанія/Ірландія

Інструкція для застосування: Дулоксетин (Duloxetine)

Фармакотерапевтична група: N06АХ21 - антидепресанти.

Основна фармакотерапевтична дія: інгібітор зворотнього захоплення серотоніну і норепінефрину; незначно інгібує захват допаміну, не має значної спорідненості з гістаміновими і допаміновими, холінергічними і адренергічними рецепторами; механізм дії при лікуванні депресії обумовлений інгібуванням зворотного захоплення серотоніну і норепінефрину і посиленням серотонінергічної і норадренергічної нейротрансмісії в ЦНС (центральна нервова система); також чинить болезаспокійливу дію, що є результатом уповільнення передачі больових імпульсів у ЦНС (центральна нервова система).

Показання для застосування ЛЗ: лікування депресії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (для підтримуючої терапії протягом 6 місяців у пацієнтів, у яких спостерігалася відповідь на терапію), діабетичної нейропатії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (ДНП).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначається в дозі 60 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) щодня БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), незалежно від прийому їжі; деяким пацієнтам може рекомендуватися дозування вище, тобто більше 60 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) щодня, до МДД (максимальна добова доза) 120 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), розділеної на 2 прийоми.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: запор, нудота, сухість у роті, втома, запаморочення, безсоння і головний біль, прискорене серцебиття, понос, диспепсія, блювання, зменшення апетиту, зменшення ваги, сонливість, тремор, загальмованість, пітливість, відчуття жару, позіхання, затьмарений зір, тривожність та розлади сну; розлади еякуляції та порушення ерекції, зниження лібідо та аноргазмія; тахікардія, гастроентерит, стоматит, відрижка, дегідратація, підвищення тиску, підвищення печінкових показників, збільшення ваги, спрага, нездужання, напруження м’язів, порушення смаку та зору, ажитація, бруксизм, дезорієнтація, похолодання кінцівок, нічна пітливість, фоточутливість, почервоніння обличчя, ніктурія та затримка сечі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до дулоксетину; одночасний прийом з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза), або в межах принаймні 14 днів після припинення лікування інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) (інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) не повинні призначатися принаймні протягом 5 днів після припинення лікування дулоксетином).

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) тверді, кишковоролзчинні по 20 мг, по 30 мг, по 40, по 60 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Флувоксамін зменшує кліренс дулоксетину в плазмі. З хінолоновими а/б- використовувати нижчу дозу дулоксетину. Збільшує AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) дезипраміну в 3 рази. Збільшує стаціонарний AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) толтеродину , але не впливає на фармакокінетику 5-гідроксил метаболіту. Пароксетин зменшує кліренс дулоксетину в плазмі. З речовинами, що діють на ЦНС (центральна нервова система), особливо з подібним механізмом дії, включаючи алкоголь, дотримуватися певних запобіжних заходів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Моніторинг АТ (артеріальний тиск) при АГ (артеріальна гіпертензія), інших захворюваннях серця.
Порушення функції печинки: Початкове дозування нижче при цирозі.
Порушення функції нирок: Зменшення дози при хр. (Хронічний) та тяжкій недостатності
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Можливість застосування не вивчалася
Особи похилого та старечого віку: Корегування дози не потрібно

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Пацієнти з високим ризиком суїциду під час лікування повинні перебувати під суворим наглядом. Пацієнтам із маніакальним с-мом в анамнезі дулоксетин необхідно використовувати з дотриманням запобіжних заходів. aaaПризначення дулоксетину пацієнтам із підвищеним ВТ (внутрішньоочний тиск) або при небезпеці г.вузькокутової глаукоми повинно проводитися з обережністю. У пацієнтів з відомою АГ (артеріальна гіпертензія) та іншими захворюваннями серця рекомендується моніторинг АТ (артеріальний тиск) за необхідністю.
Інформація для пацієнта: пацієнти повинні утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.