Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Міансерин (Mianserin)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїАнтидепресантиМіансерин

Міансерин (Mianserin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МІАСЕР, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
  • ЛЕРИВОН®, Н.В.Органон, Австралія
  • МІАНСЕРИН, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Міансерин (Mianserin)

Фармакотерапевтична група: N06AX03 - антидепресанти.

Основна фармакотерапевтична дія: належить до групи піперазино-азепінових сполук і відрізняється від трициклічних антидепресантів (ТЦА); у хімічній структурі відсутній боковий ланцюжок, характерний для ТЦА, який, відповідає за їх антихолінергічну активність; підвищує центральну норадренергічну нейротрансмісію шляхом α2-ауторецепторної блокади та пригнічення зворотного захоплення норадреналіну; виявлено взаємодію препарату з серотоніновими рецепторами ЦНС (центральна нервова система); антидепресивний ефект подібний до ефекту інших сучасних антидепресантів; має анксіолітичну дію, що важливо при лікуванні хворих на депресію у поєднанні з тривожністю; седативний ефект пов’язаний з впливом міансерину на альфа-1-адренорецептори і Н-1-гістамінові рецептори, дає можливість застосовувати для лікування порушень сну в рамках депресії; при застосуванні в терапевтичних дозах практично не має антихолінергічної активності і, відповідно, впливу на ССС; при передозуванні спричинює значно менше кардіотоксичних ефектів порівняно з ТЦА; не виявляє взаємодії з симпатоміметичними і гіпотензивними препаратами, дія яких пов’язана з впливом на бета-адренорецептори - бетанідин чи альфа-адренорецептори - клонідин або метилдопа.

Показання для застосування ЛЗ: усунення симптомів депресії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), при яких показана лікарська терапія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для дорослих: доза повинна визначатись індивідуально; рекомендованою є початкова доза 30 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); дозу можна поступово підвищувати кожні кілька днів для отримання оптимального клінічного ефекту; ефективна добова доза становить 60-90 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), а МДД (максимальна добова доза) – 90 мг; для людей похилого віку доза повинна визначатись індивідуально, починаючи із 30 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), далі дозу можна поступово підвищувати; підтримуюча ефективна добова доза може бути дещо нижчою за звичайну дозу для дорослих; добову дозу можна розділити на кілька прийомів, але краще приймати за один прийом на ніч БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), враховуючи сприятливий вплив препарату на сон; лікування адекватними дозами повинно привести до позитивних результатів протягом 2-4 тижнів терапії; якщо реакція недостатня, добову дозу можна підвищити; якщо протягом наступних 2-4 тижнів не спостерігається позитивного ефекту, лікування слід припинити; після досягнутого клінічного покращення, для підтримки позитивного ефекту, лікування слід продовжувати протягом ще 4-6 місяців; припинення лікування рідко спричиняє симптоми відміни. Початковою дозою є 30 мг/добу, дозу можна поступово підвищувати кожні кілька днів для отримання оптимального клінічного ефекту; ефективна добова доза становить 60-90 мг, МДД (максимальна добова доза) - 90 мг. Добову дозу краще приймати за один прийом на ніч, враховуючи можливий снодійний ефект; позитивні результати лікування виявляються протягом перших 2-4 тижнів терапії; якщо протягом наступних 2-4 тижнів не спостерігається позитивного ефекту, лікування слід припинити.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: на початку лікування - сонливість, яка в подальшому минає; збільшення маси тіла, підвищення печінковх ферментів; набряки; артеріальна гіпотензія; екзантема; артралгії; судоми; гіперкінезія; нейролептичний злоякісний с-м (Синдром); гіпоманія; гранулоцитопенія; брадикардія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: маніакальний стан, тяжке порушення функції печінки, гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 30 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Здатний підсилювати пригнічувальний вплив алкоголю на ЦНС (центральна нервова система), пацієнтам рекомендувати утримуватися від вживання алкоголю під час курсу лікування. Не призначати одночасно з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) або протягом наступних двох тижнів після закінчення курсу лікування цими препаратами. Контролювати АТ (артеріальний тиск) пацієнтів, які отримують одночасно з міансерином гіпотензивні препарати. Може впливати на метаболізм похідних кумарину – таких як варфарин

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: при застосуванні необхідно зважувати користь від використання проти можливих ризиків для плода.
Лактація: Необхідно зважувати користь від використання проти можливих ризиків для на новонародженого.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при СС (серцево-судинний) патології.
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності, гіпертрофії передміхурової залози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвід клінічного застосування препарату відсутній.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Можливо пригнічення функції кісткового мозку, яке виявляється гранулоцитопенією чи агранулоцитозом, які виникали після 4-6 тиж. лікування. Посилює гіпоманіакальний стан у схильних осіб із біполярним депресивним розладом. Пацієнти з закритокутовою глаукомою чи симптомами гіпертрофії передміхурової залози, перебувають під наглядом лікаря. При виникненні жовтухи, розвитку судом лікування припинити.
Інформація для пацієнта: Може впливати на психомоторні реакції у перші кілька днів лікування. Уникати потенційно небезпечних видів діяльності – керування автомобілем або іншими механізмами.