Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Габапентин (Gabapentin)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїПротиепілептичні засобиГабапентин

Габапентин (Gabapentin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГАБАНТИН 50, ГАБАНТИН 100, ГАБАНТИН 300, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
  • ГАБАГАМА® 100, ГАБАГАМА® 300, ГАБАГАМА® 400, Вьорваг Фарма ГмбХ і Ко. КГ/Артезан Фарма ГмбХ і Ко КГ, Німеччина/Німеччина
  • ГАБАЛЕПТ, Мікро Лабс Лімітед, Індія
  • ГАБАСТАДИН, СТАДА Арцнайміттель АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • ГАТОНІН, ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд., Ізраїль
  • ЕПІГАН, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
  • КОНВАЛІС, ЗАТ "Фармацевтична фірма "ЛЕККО", Російська Федерація
  • НЕЙРАЛГІН, Фармасайнс Інк., Канада
  • ТЕБАНТИН®, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Габапентин (Gabapentin)

Фармакотерапевтична група: N03AX12 – протиепілептичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: амінокислота, за хімічним складом подібна до гальмівного медіатора ГАМК, однак не взаємодіє з рецепторами до ГАМК, не перетворюється в процесі метаболічних реакцій на ГАМК, ні на агоністи ГАМК, не інгібує захоплення або розщеплення ГАМК. У дозі до 100 мкм не має афінності до рецепторів бензодіазепіну, глутамату, гліцину N-метил-аспартату, не взаємодіє з натрієвими або кальцієвими L-типу каналами нейронів. Механізм протиепілептичної дії невідомий, але виявляє таку ж протисудомну дію, як інші відомі антиконвульсанти.

Показання для застосування ЛЗ: невропатичний біль БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) у дорослих; у комбінації з іншими протиепілептичними препаратами для лікування парціальних епілептичних нападів з або без вторинної генералізації БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) у дорослих та дітей старше 12 років; парціальні напади у дітей віком 6 - 12 років.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: Епілепсія: рекомендований як складова частина комбінованого лікування хворих на епілепсію починаючи з 6 років; максимальна перерва між прийомами препарату не повинна перевищувати 12 год (Година); пацієнти старше 12 років: лікування починають із прийому 300 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) препарату 3 р/день. Ефективна доза 900 - 1800 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (розділивши на 3 прийоми). Дози 2400 - 3600 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) також добре переносяться; діти 6 - 12 років: рекомендована доза 25 - 35 мг/кг маси тіла на добу у 3 прийоми БНФ; ефективна доза підбирається протягом 3-х днів із початкової, яка становить 10 мг/кг маси тіла на добу в 1-й день БНФ, 20 мг/кг маси тіла на добу в 2-й день, 25 - 35 мг/кг маси тіла на добу в 3-й день; добову підтримуючу дозу ділять на 3 рази, перерва між прийомами препарату не повинна перевищувати 12 год (Година).

Невропатичний біль: дорослим лікування починають з одноразового прийому 300 мг препарату в перший день БНФ, на другий день 600 мг, розділивши на 2 прийоми БНФ, на третій день 900 мг, розділивши на 3 прийоми БНФ,. При необхідності добова доза може поступово збільшуватися для досягнення знеболювального ефекту до 1800 мг/добу. У тяжких випадках ефективність препарату може бути при вищих дозах (1800 - 3600 мг/добу) БНФ.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: вірусні, респіраторні інфекції, інфекції сечової системи, отит; лейкопенія, тромбоцитопенія; анорексія, підвищення апетиту, збільшення ваги, коливання рівня глюкози у пацієнтів, хворих на ЦД (цукровий діабет); занепокоєння, емоційна лабільність, депресія, порушення мислення, збудження, галюцинації; сонливість, запаморочення, атаксія, судоми, гіперкінезія, дизартрія, амнезія, тремор, безсоння, головний біль, парестезія, гіпостезія, порушення координації, ністагм, гіпокінезія, інші рухомі порушення; порушення зору; вертиго, дзвін у вухах; серцебиття, гіпертензія, вазодилятація; блювання, нудота, біль у животі, гінгівіт, діарея, запор, сухість у роті, диспепсія, враження зубів, здуття, гепатит, жовтяниця, підвищення печінкових проб; АР (алергічні реакції), артралгія, міальгія, біль у спині, м’язові посмикування; ГНН, нетримання сечі, збільшення молочних залоз, імпотенція.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до будь-якого інгредієнту препарату.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 50 мг, по 100 мг, по 300 мг, по 400 мг; капс. (капсули) тверді желатинові по 100 мг, по 300 мг, по 400 мг

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Підбір дози при порушеннях функції, пацієнтам, які знаходяться на гемодіалізі.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Зниження дози, відміна препарату або заміна його на інший повинна здійснюватися поступово, протягом не менше 1 тижня. Різке припинення лікування протиепілептичними ЛЗ (лікарський засіб) у хворих на епілепсію може спровокувати епілептичний статус. Пацієнти з рідкою спадковістю непереносимості галактози, дефіцитом лактази або з порушенням всмоктування глюкози та галактози не повинні приймати цей ЛЗ
Інформація для пацієнта: Вживання алкоголю і наркотичних засобів може посилювати побічні дії габапентину на ЦНС (центральна нервова система). Утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.