![]() Гідазепам (Hydazepam) |
![]() |
Категорія: Психіатрія, наркологія → Засоби, що застосовуються в наркології → Психолептичні засоби → Анксіолітики → Гідазепам
Гідазепам (Hydazepam)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- І. ГІДАЗЕПАМ ІС, ВАТ "Сумісне українсько-бельгійське хімічне підприємство "ІнтерХiм",м. Одеса, Україна
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Гідазепам (Hydazepam)
Фармакотерапевтична група: N05BA24 - транквілізатори
Основна фармакотерапевтична дія:анксіолітична, активуюча дія, слабо вираженою міорелаксантною дія; належить до групи похідних бенздіазепінів, виявляє дію “денного” транквілізатора та селективного анксіолітика; відрізняється від інших бенздіазепінів наявністю вираженого активуючого ефекту, слабо вираженою міорелаксантною дією; має оригінальний спектр фармакологічної активності, сполучаючи анксіолітичну дію з активуючою і антидепресивними компонентами при малій виразності побічних проявів та низькій токсичності; не проявляє снодійну дію, не прискорює стомлювання у процесі оперантної діяльності.
Показання для застосування ЛЗ: як “денний” транквілізатор, для лікування дорослих та хворих літнього віку при невротичних, психопатичних астеніях, при стані, який супроводжується тривогою, страхом, підвищеною роздратованістю, порушенням сну, а також при емоційній лабільності, для купірування абстинентного с-му при алкоголізмі та підтримуючій терапії під час ремісії при хр. (Хронічний) алкоголізмі, при логоневрозах, мігрені.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають внутрішньо, приймають не розжовуючи, по 0,02-0,05 г, 3 р/добу (кількість разів на добу), при необхідності поступово підвищуючи дозу до отримання терапевтичного ефекту; середня добова доза препарату при лікуванні хворих на невротичний, неврозоподібний, психопатичний, психоподібний стани становить 0,06-0,15-0,2 г; при мігрені – 0,04-0,06 г; для купірування алкогольної абстиненції початкова доза становить 0,05 г, середня добова доза – 0,15 г; вища добова доза при цих станах становить 0,5 г; тривалість курсу терапії – від декількох днів до 1-4 місяців - визначається лікарем.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при застосуванні великих доз і при передозуванні - сонливість, млявість, м'язова слабкість, зниження швидкості реакцій.
Протипоказання до застосування ЛЗ: виражена тяжка міастенія, порушення функцій печінки та нирок, вагітність, лактація, дитячий вік до 16 років.
Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0,02 г, по 0,05 г .
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Сумісний з іншими психотропними, снодійними та протисудомними препаратами. Потенціює дію фенаміну, 5-окситриптофану. Посилює ефект алкоголю, снодійних, нейролептиків, наркотичних аналгетиків
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: с
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності, алкогольному ураженні.
Порушення функції нирок: З обережністю при ХНН.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Обмежити до прийому особам з відкритокутовою глаукомою, алкогольним ураженням печінки
Інформація для пацієнта: Утримуватися від діяльності, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.