Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Раунатин (Raunatin)

Категорія: КардіологіяАнтигіпертензивні лікарські засоби центральної діїАлкалоїди раувольфіїРаунатин

Раунатин (Raunatin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РАУНАТИН, Одеське ВХФП "Біостимулятор" у формі ТОВ, м. Одеса, Україна
  • РАУНАТИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Раунатин (Raunatin)

Фармакотерапевтична група: С02АА04 - Гіпотензивні засоби. Алкалоїди раувольфії.

Основна фармакотерапевтична дія: гіпотензивна дія; алкалоїди раувольфії (резерпін, серпентин, аймалін) зменшують вміст біогенних моноамінів (норадреналіну, дофаміну, серотоніну) у ЦНС (центральна нервова система) (кортико-гіпоталамічних структурах, особливо задньої частини гіпоталамусу); порушуючи процеси депонування медіатора у везикулах пресинаптичної мембрани периферичних (адренергічних) нервових закінченнях, судинній стінці, мозковому шару наднирникових залоз, препарат блокує адренергічну передачу в цілому, що приводить до поступового зниження АТ (артеріальний тиск); нейролептична та седативна дія алкалоїдів проявляється в зниженні рухової активності, зменшенні нервового напруження, розвитку та подовженні природного сну; збільшує нирковий кровообіг, підсилюючи клубочкову фільтрацію.

Показання для застосування ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія), у першу чергу I і II ступеня; аритмії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають дорослим внутрішньо після їди; починають із прийому на ніч 1 табл. (Таблетки), що містить 2 мг раунатину; на 2-й день приймають по 1 табл. (Таблетки) 2 р/добу (кількість разів на добу); на 3-й день – 3 табл. (Таблетки), доводячи загальну дозу до 8 - 12 мг (4 - 6 табл.)/добу; після настання, зазвичай через 10 - 14 днів, терапевтичного ефекту дозу препарату поступово зменшують 1 - 2 табл. (Таблетки) на день; курс лікування – 3-4 тижні, але в ряді випадків за показаннями препарат призначають довгостроково у підтримуючій дозі (1 табл./добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: брадикардія, нудота, блювання, діарея, біль у животі, сонливість, швидка стомлюваність, депресія, набряки, сухість слизових оболонок, герпетичні висипання, шкірний свербіж, збільшення маси тіла; при тривалому застосуванні у високих дозах можливе порушення функції печінки, поява кошмарних сновидінь, розвиток симптомів паркінсонізму, збільшення частоти нападів стенокардії.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до алкалоїдів раувольфії, депресія, тяжка СН (серцева недостатність), органічні ураження міокарда, виразкова хвороба шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка) у фазі загострення, виразковий коліт у фазі загострення, БА (бронхіальна астма), брадикардія, атеросклероз церебральних судин, нефросклероз, епілепсія, паркінсонізм, період вагітності та годування груддю; перед електроімпульсною терапією.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 2 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Можна застосовувати одночасно з β-адреноблокаторами, інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент), антагоністами кальцію, α-адреноблокаторами та блокаторами ангіотензинових рецепторів. З обережністю призначають з хінідином, октадином, серцевими глікозидами. Гіпотензивний ефект його підсилюється при комбінації з діуретиками. Потенціює пригнічуючу дію на ЦНС (центральна нервова система) барбітуратів та алкоголю.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при гіпотензії, СН (серцева недостатність), органічних ураженнях серця, брадикардії, аортальних пороках, вираженому церебральному атеросклерозі. З обережністю при стенокардії.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при нефросклерозі.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дані щодо застосування препарату у дітей відсутні.
Особи похилого та старечого віку: Корекція дози не потрібна.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У хворих на стенокардію може посилюватися біль у ділянці серця. Перед оперативними втручаннями прийом припинити за кілька днів до операції. У випадку операції під загальним наркозо потрібна премедикація атропіном. Не застосовувати перед сеансом електроімпульсної терапії.
Інформація для пацієнта: Може порушувати здатність пацієнта до швидких реакцій, особливо на початку лікування, уникати потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги.