Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цетиризин (Cetirizine) **

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїЦетиризин

Цетиризин (Cetirizine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • ЦЕТИРИЗИН-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
 • АЛЛЕРТЕК®, Варшавський фармацевтичний завод Польфа АТ (артеріальний тиск), Польща
 • АМЕРТИЛ, АМЕРТИЛ®, Біофарм Лтд, Польща
 • АНАЛЕРГІН®, АЙВЕКС Фармасьютикалз с.р.о., Чеська Республіка
 • ЗІРТЕК®, ЮСБ Фарма С.П.А., Італія
 • ЗОДАК, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Чеська Республіка
 • ЗОДАК®, ТОВ "Зентіва", Чеська Республіка
 • ЦЕТИРИЗИН ГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
 • ЦЕТИРИЗИН САНДОЗ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз, Німеччина
 • ЦЕТИРИЗИН САНДОЗ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз/Ліхтенхельдт ГмбХ, Фармацевтична фабрика, Німеччина/Німеччина
 • ЦЕТИРИЗИН-НОРТОН, Юнімакс Лабораторіес, Індія
 • ЦЕТИРИНАКС®, Актавіс АТ/Актавіс Ю.Кей. Лтд, Ісландія/Великобританія
 • ЦЕТРИН, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія
 • ЦЕТРИНАЛ, АБДІ ІБРАХІМ Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цетиризин (Cetirizine)

Фармакотерапевтична група: R06AE07 - антигістамінні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: антигістамінний засіб, селективний та потужний блокатор Н1-рецепторів, похідне піперазину, що за своєю хімічною структурою є карбоксильованим похідним гідроксизину – його головним метаболітом; через виражену полярність та сильне зв’язування з білками плазми крові, значно гірше проникає через гематоенцефалічний бар’єр, ніж гідроксизин, через що практично не виявляє пригнічувальної дії на ЦНС (центральна нервова система); зменшує вплив нейромедіаторів на АР (алергічні реакції) (простагландин Д2 та гістамін), а також проявляє антагоністичний ефект щодо міграції еозинофілів у пацієнтів з атопічними реакціями; знижує індуковану гістаміном бронхоконстрикцію при БА (бронхіальна астма); селективна дія на Н1-рецептори є довготривалою.

Показання для застосування ЛЗ: хр. (Хронічний) (цілорічний) алергічний риніт; сезонний алергічний риніт; алергічний кон’юнктивіт; хр. (Хронічний) ідіопатична кропив’янка БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); алергічний дерматит.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: підлітки від 12 років та дорослі - по 1 табл./добу, бажано ввечері БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у дітей віком від 6 до 12 років дозування залежить від їх маси тіла: при масі тіла менше 30 кг - ½ табл. (Таблетки), вкритої оболонкою; при масі тіла понад 30кг - 1 табл. (Таблетки), вкрита оболонкою на добу, розділена на 2 прийоми; у пацієнтів з нирковою недостатністю рекомендовану дозу слід зменшити наполовину; тривалість лікування залежить від природи, тривалості та динаміки симптоматики і визначається лікарем; підлітки від 12 років і дорослі - 10 мл (10 мг) р-ну на добу; для дітей від 2 до 12 років дози залежать від їх маси тіла: при масі тіла менше 30 кг - 5 мл (5 мг) р-ну; при масі тіла більше 30 кг - 10 мл (10 мг) р-ну; термін лікування становить 2 - 4 тижні; в окремих випадках можливий дворазовий прийом по 5 мл (5 мг) ранком і ввечері; тривалість застосування препарату визначається індивідуально; при сезонному алергічному риніті достатнім є термін 3 - 6 тижнів; при хр. (Хронічний) ідіопатичній кропив’янці та хр. (Хронічний) алергічному риніті наявні дані свідчать про можливість лікування терміном до 1 року.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочнення, збудження, слабкість, ксеростомія, прояви шкірних АР (алергічні реакції), підвищена втомлюваність, ларингіт, біль у животі, кашель, діарея, носова кровотеча, бронхоспазм, нудота, блювання, ангіоневротичний набряк; реакції підвищеної чутливості та прояви печінкової дисфункції (гепатит, підвищення рівнів трансаміназ).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; тяжкі форми нефропатії; період вагітності та лактації; немовлята та діти віком до 2 років.

Форми випуску ЛЗ: краплі для перорального застосування, 10 мг/мл по 20 мл, по 10 мл; р-н для перорального застосування, 1 мг/мл по 75; сироп, 5 мг/5 мл по 100 мл або по 200 мл по 30 мл або по 60 мл; табл. (Таблетки) вкриті оболонкою, по 10 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Даних про можливу взаємодію з іншими ЛЗ (лікарський засіб) не відмічено; уникати вживання алкоголю.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується.
Лактація: Проникає в грудне молоко, не призначається жінкам, які годують груддю

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при помірних, тяжких порушеннях функції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 2 років – протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: За умови нормальної функції нирок знижувати дозу не треба.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом і роботі з механізмами, може викликати сонливість

Комбіновані препарати, що містять Цетиризин