Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Пізотифен (Рizotifen)

Категорія: НеврологіяПрепарати для лікування та профілактики мігрені:Профілактика мігреніПізотифен

Пізотифен (Рizotifen)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПРОФІМІГ, Актавіс Ю.Кей. Лтд, Великобританія

Інструкція для застосування: Пізотифен (Рizotifen)

Фармакотерапевтична група: N02CX01 - засоби, що застосовуються при мігрені

Основна фармакотерапевтична дія: є трициклічною (бензоциклогептатіофен) сполукою, структурно подібною до ципрогептадину та трициклічних антидепресантів; має потужні антисеротонінові та антитриптамінові властивості, значну антигістамінну дію та деякий антагонізм стосовно кінінів; слабкі антихолінергічні та седативні властивості; виявляє апетит-стимулюючі властивості; профілактичні властивості пізотифену при мігрені пов’язані зі здатністю впливати на гуморальні механізми головного болю; знижує проникність судин, посилює ефекти серотоніну та гістаміну на судини мозку, завдяки чому корегує транссудацію плазма кініну, нормалізуючи чутливість больових рецепторів; при виникненні нападу мігрені зниження плазмового серотоніну призводить до зниження тонусу екстракраніальних судин, пригнічує зворотне захоплення серотоніну тромбоцитами, завдяки чому рівень серотоніну залишається сталим та попереджує втрату тонусу і пасивне послаблення екстракраніальних артерій.

Показання для застосування ЛЗ: профілактичне лікування судинних головних болів, що повторюються, включаючи мігрень з аурою чи без неї, кластерний головний біль, вазомоторний біль БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовують внутрішньо, тривалість лікування визначається індивідуально; дорослі та пацієнти літнього віку - звичайна доза становить 1,5 мг/добу, можна застосовувати 1 р/добу (кількість разів на добу) ввечері у дозі 1,5 мг або 3 р/добу (кількість разів на добу) по 0,5 мг, дозу препарату підбирають індивідуально; МДД (максимальна добова доза) 4,5 мг; разова доза препарату не повинна перевищувати 3 мг; можна призначати дітям старше 7 років; застосування 1,5 мг табл. (Таблетки) у дітей не рекомендується; терапевтична доза у дітей повинна підбиратись табл. (Таблетки) по 0,5 мг; МДД (максимальна добова доза) для дітей становить 1,5 мг розподілена на декілька прийомів, максимальна разова доза – 1 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск)

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість та посилення апетиту, що може призвести до підвищення маси тіла; запаморочення, сухість в роті, нудота та запор; порушення сну, депресія, порушення настрою (агресивність, тривожність). У дітей може мати місце стимуляція ЦНС (центральна нервова система), висипи, набряк обличчя та кропивниця.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; непереносимість глюкози, галактози, фруктози, LAPP-лактазна недостатність, сахарозо-ізомальтазна недостатність, мальабсорбція глюкози-галактози.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 0,5 мг, 1,5 мг

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при гіпертрофії простати. Підбір дози при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Можна призначати дітям старше 7 років.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не ефективний для лікування активного нападу мігрені. Обережність при застосуванні у пацієнтів з глаукомою та затрудненим сечовивільненням. Підбір дози у пацієнтів з нирковою недостатністю. З обережністю призначати хворим на ЦД (цукровий діабет) ч/з вміст цукру в оболонці табл.
Інформація для пацієнта: Ч/з вірогідність виникнення запаморочення та сонливості бути особливо обережним під час керування автотранспортом та роботи з точними механізмами.