Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кортексин (Cortexin)

Категорія: НеврологіяЛЗ, які використовуються для лікування розсіяного склерозуНейропротекториКортексин

Кортексин (Cortexin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КОРТЕКСИН®, ТОВ "ГЕРОФАРМ", м. Санкт-Петербург, Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кортексин (Cortexin)

Фармакотерапевтична група: N07XX10 - засоби, які поліпшують мозковий кровообіг

Основна фармакотерапевтична дія: має церебропротекторну, ноотропну та протисудомну дію, знижує токсичні ефекти нейротропних речовин; препарат поліпептидного походження, має тканиноспецифічну дію на кору головного мозку, виявляє церебропротекторну, ноотропну та протисудомну дію, знижує токсичні ефекти нейротропних речовин, поліпшує процеси навчання та пам’яті, стимулює репаративні процеси в головному мозку, прискорює відновлювані функції головного мозку після стресових впливів; механізм дії пов’язаний з метаболічною активністю: ЛЗ (лікарський засіб) регулює співвідношення гальмових та збудливих амінокислот, рівень сератоніну і дофаміну, здійснює РАМКергичний вплив, має антиоксидантну активність і здатність відновлювати біоелектричну активність головного мозку.

Показання для застосування ЛЗ: ЧМТ (черепно-мозкова травма), порушення мозкового кровообігу, вірусні і бактеріальні нейроінфекції, астенічні стани, енцефалопатії різного генезу, г. (Гострий) та хр. (Хронічний) енцефаліти і енцефаломієліти, у комплексному лікуванні епілепсії, порушення пам’яті, мислення, зниження здатності до навчання, надсегментарні вегетативні розлади, різні форми дитячого церебрального паралічу, затримка психомоторного і мовного розвитку у дітей.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять в/м (внутрішньом’язеве введення); вміст фл. (Флакон) перед ін’єкцією розчиняють у 1– 2 мл 0,5% р-ні прокаїну, води для ін’єкцій та ізотонічному р-ні натрію хлориду і вводять одноразово щоденно; дорослим вводять у дозі 10 мг протягом 5 – 10 днів; при необхідності проводять повторний курс через 1– 6 місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) (тільки в осіб з підвищеною чутливістю).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, вагітність, лактація.

Форми випуску ЛЗ: порошок ліофілізований для приготування р-ну для в/м (внутрішньом’язеве введення) ін'єкцій по 10 мг у фл. (Флакон).

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Сумісний з усіма групами ЛЗ

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям з перших днів життя, з масою тіла до 20 кг вводять у дозі 5 мг-
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає