Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Інсулін свинячий (Іnsulin (pork) *

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування цукрового діабетуІнсуліниІнсуліни та аналоги для ін’єкцій середньої тривалості діїІнсулін свинячий

Інсулін свинячий (Іnsulin (pork) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МОНОДАР® Б, ЗАТ по виробництву інсулінів "Індар", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Інсулін свинячий (Іnsulin (pork)

Фармакотерапевтична група: А10АС03 – протидіабетичні засоби. Інсуліни та аналоги середньої тривалості дії. Інсулін свинячий.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат інсуліну свинячого моно компонентного; знижує рівень глюкози в крові, посилює її засвоєння тканинами; активна діюча речовина – ізофан протамін-інсулін; після зв’язування із специфічними рецепторами клітинної мембрани інсулін зумовлює швидке пересування глюкози у клітину, підвищує її утилізацію та сприяє синтезу глікогену, ліпідів і протеїнів, гальмує глюконеогенез, печінковий глікогеноліз, ліполіз та кетогенез, а також протеоліз; під дією інсуліну збільшується синтез глікогену у печінці.

Показання для застосування ЛЗ: для тривалого лікування ЦД (цукровий діабет) І типу та ЦД (цукровий діабет) ІІ типу, який підлягає обов’язковій інсулінотерапії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дозу препарату визначають суворо індивідуально; вводиться п/ш (підшкірне введення) за 30-45 хв (Хвилина) до їди і тільки як виняток – в/м (внутрішньом’язеве введення); добова доза становить у більшості випадків близько 0,3-0,8 ОД/кг маси тіла, а при ЦД (цукровий діабет) І типу сягає 0,7-0,8 Од/кг маси тіла; ці ж орієнтовні дози поширюються і на дітей; більш низька потреба спостерігається на ранній стадії ЦД (цукровий діабет), передусім у так званій фазі ремісії, коли в організмі ще спостерігається залишкова секреція інсуліну, а також при комбінованому лікуванні препаратами сульфонілсечовини; більш високі добові дози інсуліну, більше 100 ОД/кг маси тіла, можуть призначатись у разі пониження чутливості до інсуліну, наприклад в юнацькому віці, на стадії декомпенсації, під час інфекцій, вагітності та, особливо, хворим на ЦД (цукровий діабет) ІІ типу із надмірною масою тіла; при початкових призначеннях доз та адаптації до інсуліну рекомендують починати з одноразових доз, які становлять для дорослих 8-24 ОД; у дитячому віці при встановленій чутливості до інсуліну або при комбінованій терапії препаратами сульфанілсечовини можуть бути ефективними нижчі дози, ніж 8 ОД на ін’єкцію; перевищувати разову дозу, що дорівнює 40 ОД, рекомендують лише як вийняток.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіпоглікемія (зниження рівня цукру нижче 50 або 40 мг/дл, підвищене потовиділення, відчуття голоду, тремор, головний біль); атрофія або гіпертрофія жирової тканини, свербіж і поява пухирів, що швидко поширюються за межі зони ін’єкції; тяжкі реакцій чутливості до компонентів препарату.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіпоглікемія, алергія на компоненти препарату; перехресна імунологічна реакція між тваринним інсуліном та інсуліном людини.

Форми випуску ЛЗ: суспензія для ін'єкцій, 40 МО/мл по 10 мл у фл.