Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ергокальциферол (Ergocalciferol) *

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування остеопорозуПатогенетична терапіяПрепарати вітаміну D та його аналогиЕргокальциферол

Ергокальциферол (Ergocalciferol) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕРГОКАЛЬЦИФЕРОЛ, ВАТ "Вітаміни", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • ЕРГОКАЛЬЦИФЕРОЛ (ВІТАМІН Д2), ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна

Інструкція для застосування: Ергокальциферол (Ergocalciferol)

Фармакотерапевтична група: А11СС01 - препарати вітаміну D та його аналогів.

Основна фармакотерапевтична дія: регулює обмін фосфору і кальцію в організмі, сприяє їх всмоктуванню в кишечнику за рахунок збільшення проникності його слизової оболонки і адекватному депонуванню в кістковій тканині; дія ергокальциферолу посилюється при одночасному надходженні сполук кальцію і фосфору.

Показання для застосування ЛЗ: для профілактики і лікування гіповітамінозу D БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) рахіту, а також при захворюваннях кісток, зумовлених порушенням обміну кальцію (різні форми остеопорозу, остеомаляція), при порушеннях функцій паращитовидних залоз (тетанія), туберкульозі шкіри та кісток, псоріазі, вовчаку шкіри і слизових оболонок.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо під час їди; 1 мл препарату містить 50 000 МО (міжнародні одиниці); одна крап. (Краплі) з очної піпетки містить близько 1400 МО (міжнародні одиниці); МДД (максимальна добова доза) - 100 000 МО (міжнародні одиниці); при остеопорозі і остеомаляції вітамін D2 призначають в дозі 3000 МО/добу протягом 45 днів; добова доза для профілактики нападів тетанії складає близько 1 000 000 МО (міжнародні одиниці); добова доза для дорослих, хворих на туберкульозний вовчак, становить 100 000 МО (міжнародні одиниці), курс лікування – 5–6 місяців; для запобігання рахіту у новонароджених і грудних дітей вітамін D2 потрібно давати вагітним жінкам з 30-32 тижнів вагітності і матерям-годувальницям 1 раз у 3 дні по 1 крап. (Краплі) протягом 1 місяця; як профілактика рахіту дітям віком від 1 місяця до 3 років в осінньо-зимовий і весняний періоди щоденно призначають по 1 крап. (Краплі) протягом 5-6 тижнів методом пульстерапії з перервою у 3,5 місяці; для лікування дітей з рахітом І ступеня призначають по 7-11 крап./добу протягом 30 днів або по 12-14 крап./добу протягом 10 днів; з рахітом II ступеня - на курс лікування необхідно 14-19 крап./добу; з рахітом III ступеня - 19-24 крап./добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: анорексія, нудота, блювання, головний біль, спрага, поліурія, загальна слабкість, пропасниця, діарея, протеїнурія, циліндрурія, лейкоцитурія, кальциноз внутрішніх органів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: активна форма туберкульозу легенів, пептична виразка шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), г. (Гострий) і хр. (Хронічний) захворювання печінки та нирок, органічних ураженнях серця і судин.

Форми випуску ЛЗ: р-н для перорального застосування, олійний 0,125%, по 10 мл (50 000 МО/мл) у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З солями кальцію токсичність вітаміну D2 підвищується. З препаратами йоду - відбувається окислення вітаміну. З а/б (Антибіотик) (тетрациклін, неоміцин) - порушення всмоктування ергокальциферолу. З мінеральними кислотами - руйнування та інактивація препарату

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Для запобігання рахіту у новонароджених потрібно давати вагітним жінкам з 30-32 тижнів вагітності.
Лактація: Для запобігання рахіту у грудних дітей вітамін D2 потрібно давати матерям-годувальницям.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при органічних ураженнях серця і судин.
Порушення функції печинки: Протипоказаний.
Порушення функції нирок: Протипоказаний.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при активній формі туберкульозу легенів.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Застосовують з обережністю

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначати препарат хворим на гіпотиреоз.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає