Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Рофекоксиб (Rofecoxib)

Категорія: РевматологіяЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратНестероїдні протизапальні та протиревматичні засобиКоксибиРофекоксиб

Рофекоксиб (Rofecoxib)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕНЕБОЛ, Бліс ГВС Фарма Лімітед, Індія
  • ДЕНЕБОЛ, Теміс Медикаре Лімітед, Індія
  • ДЕНЕБОЛ, Юнімакс Лабораторіес/Теміс Медикаре Лімітед, Індія/Індія
  • РОФІКА, Мікро Лабс Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Рофекоксиб (Rofecoxib)

• Рофекоксиб (Rofecoxib)

Фармакотерапевтична група: М01АН02 - нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: високоселективний інгібітор циклооксигенази-2; має знеболювальні, жарознижувальні, протизапальні властивості; протизапальна дія його здійснюється за рахунок пригнічення синтезу простагландинів шляхом інгібування ЦОГ-2; в терапевтичних концентраціях не пригнічує циклооксигеназу-1 (ЦОГ-1); таким чином, він не чинить впливу на простагландини, які синтезуються за рахунок активації ЦОГ –1, і ч/з це не перешкоджає нормальним фізіологічним процесам, пов’ язаним з ЦОГ –1 в тканинах, особливо в ШКТ (шлунково-кишковий тракт) та тромбоцитах; перше полегшення болю виявляється ч/з 10 хв (Хвилина). після введення рофекоксибу ин’єкційного; аналгезивна дія спостерігалась ч/з 30 хв (Хвилина)., а пік розподілу починається ч/з 4 год (Година). після застосування препарату, після чого ефект знижується протягом 24 год (Година). з невеликим коливанням.

Показання для застосування ЛЗ: больовий с-м (Синдром) різного генезу, г. (Гострий) та хр. (Хронічний) остеоартрит, РА (ревматоїдний артрит), періартрит, бурсит, тендиніт, тромбофлебіт; при травмах опорно-рухового апарату і м’яких тканин; остеохондроз, неврити і невралгія, корінцевий с-м (Синдром), люмбаго, міалгія, в післяопераційний періоді в щелепно-лицевій хірургії та стоматології, в ЛОР практиці (при травмах та операціях на ЛОР органах); для купірування болю та запалення після операційних втручань и травм сечовивідної системи, в гінекології та офтальмології.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять тільки глибоко в/м (внутрішньом’язеве введення) (в/в введення заборонено) 1 раз/добу (інтервал – 24 год (Година).); рекомендована початкова доза рофекоксибу – 50 мг 1 раз/добу, що є максимальною рекомендованою денною дозою, яка може бути зменшена залежно від інтенсивності больового с-му та активності запального процесу до 25 мг 1 раз/добу; при остеоартриті початкова доза 12,5 мг, при необхідності – 25 мг; р-н для ін’єкцій застосовується для початкового короткого симптоматичного курсу лікування протягом першого тижня, надалі рекомендовано переходити на табл. (Таблетки) та гель; при комбінованому застосуванні з іншими лікарськими формами препарату (табл., гель) сумарна добова доза рофекоксибу не повинна перебільшувати 50 мг/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія), хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність), порушення мозкового та коронарного кровообігу; АР: ангіоневротичний набряк, свербіж, висипання, кропив’янка; сонливість, ослаблення швидкості мислення, запаморочення, марення; печія, диспепсія, дискомфорт в епігастральній ділянці, нудота; афтозний стоматит; збільшення активності АЛТ (Аланінамінотрансфераза), АСТ (Аспартатамінотрансфераза); набряк нижніх кінцівок.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату та інших НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), ІІІ триместр вагітності; період годування груддю; БА (бронхіальна астма); перенесений ІМ (інфаркт міокарда), інсульт, АГ (артеріальна гіпертензія) (ІІІ ст), прогресуючі клінічні форми атеросклерозу; діти до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій по 1 мл (25 мг) в амп. (Ампула); супозиторії ректальні по 25 мг; табл. (Таблетки) по 12.5 мг, по 25 мг або по 50 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Підвищує концентрацію метотрексату в плазмі крові. Знижує ефективність гіпотензивної терапії інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент). При застосуванні з антикоагулянтами можливо підвищення протромбінового часу. Рифампіцин, рифаміцин знижують концентрацію рофекоксибу у плазмі крові. Не рекомендується з гемостатиками, препаратами, які підвищують АТ (артеріальний тиск). Підвищення АТ (артеріальний тиск) з препаратами та харчовими продуктами, які містять кофеїн

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при перенесеному ІМ (інфаркт міокарда), інсульті, прогресуючому клінічному атеросклерозі.
Порушення функції печинки: З обережністю при цирозі.
Порушення функції нирок: З обережністю при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Не рекомендується при БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний дітям до 12 років.
Особи похилого та старечого віку: Ризик розвитку перфорацій, виразок і кровотеч у верхніх відділах ШКТ (шлунково-кишковий тракт) підвищується у пацієнтів віком понад 65 років.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Безпечний при застосуванні терапевтичних доз протягом 14 днів. Не призначати пацієнтам з АР (алергічні реакції) на ацетилсаліцилову кислоту в анамнезі, пацієнтам, які лікуються ацетилсаліциловою кислотою. Обережно пацієнтам, які страждали на виразку чи кровотечу ШКТ (шлунково-кишковий тракт). Не призначати при печінковій та нирковій недостатності. У пацієнтів зі значною дегідратацією до початку терапії проведення регідратації. Може маскувати гарячку, яка є проявом інфекції, необхідно брати до уваги, призначаючи пацієнтам, які вживають його при інфекційних захворюваннях. При комбінованій терапії з антикоагулянтами контролювати протромбіновий час. Не застосовується як засіб профілактики СС (серцево-судинний) захворювань.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій

Комбіновані препарати, що містять Рофекоксиб