Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Метилпреднізолон (Methylprednisolone)

Категорія: РевматологіяГлюкокортикостероїди для системного застосуванняМетилпреднізолон

Метилпреднізолон (Methylprednisolone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕТИЛПРЕДНІЗОЛОН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • МЕТИЛПРЕДНІЗОЛОН-ФС, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
  • ДЕПО-МЕДРОЛ, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія
  • МЕДРОЛ, Пфайзер Італія С.р.л., Італія
  • МЕДРОЛ™, Фармація Італія С.п.А./Фармація Н.В./С.А., Італія/Бельгія
  • МЕТИЛПРЕДНІЗОЛОН-НОРТОН, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • МЕТИПРЕД, Оріон Корпорейшн, Фінляндія
  • СОЛУ-МЕДРОЛ, Фармація Н.В./С.А./Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія/Бельгія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Метилпреднізолон (Methylprednisolone)

Фармакотерапевтична група: H02AB04 – кортикостероїди для системного застосування. Глюкокортикоїди.

Основна фармакотерапевтична дія та ефекти ЛЗ: виявляє протизапальну, протиалергічну, імунодепресивну дію; протизапальна дія - вплив на усі фази запалення, стабілізація мембран лізосом, зменшення виходу лізосомальних ферментів, пригнічення синтезу гіалуронідази, зменшення проникності капілярів і утворення запального ексудату, покращення мікроциркуляції, зниження продукції лімфокінів (інтерлейкіну 1 і 2, гамма-інтерферону) у лімфоцитах і макрофагах, гальмування міграції макрофагів, процесів інфільтрації і грануляції, пригнічення вивільнення еозинофілами медіаторів запалення, зменшення продукції колагену і мукополісахаридів, активності фібробластів; протиалергічний ефект - зниження синтезу і секреції медіаторів алергії, гальмування вивільнення із сенсибілізованих опасистих клітин і базофілів гістаміну та інших біологічно активних речовин, зменшення числа циркулюючих базофілів, пригнічення розвитку лімфоїдної і сполучної тканини, зменшення кількості Т- і B-лімфоцитів, опасистих клітин, зниження чутливості ефекторних клітин до медіаторів алергії, пригнічення антитілоутворення; імунодепресивна дія - інволюція лімфоїдної тканини, пригнічення проліферації лімфоцитів (особливо Т-лімфоцитів), міграції B-клітин і взаємодії Т- і B-лімфоцитів, гальмування вивільнення лімфокінів і продукції а/т (антитіло); обмін речовин - зниження синтезу, збільшення розпаду білка в м’язовій тканині, збільшення синтезу білка в печінці, синтезу вищих жирних кислот і тригліцеридів, перерозподіл жиру, гіперглікемія, стимулювання гліконеогенезу, підвищення вмісту глікогену в печінці і м’язах, порушення мінералізації кісткової тканини.

Показання для застосування ЛЗ: як додаткова терапія для короткотривалого застосування (при загостренні процесу) при посттравматичному остеоартриті, синовіїті при остеоартриті, РА (ревматоїдний артрит), у тому числі ювенільному РА (ревматоїдний артрит) (у деяких випадках необхідна підтримуюча терапія низькими дозами), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) г. (Гострий) і підгострому бурситі, епікондиліті, г. (Гострий) неспецифічному тендосиновіті, г. (Гострий) подагричному артриті, псоріатичному артриті, анкілозуючому спондиліті, системному червоному вовчаку (і вовчаковий нефрит), г. (Гострий) ревматичному кардиті, системному дерматоміозиті (поліміозиті), вузликовому періартеріїті, с-мі Гудпасчера, ревматичній поліміалгії, гігантоклітинному артеріїті.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: як додаткова терапія при станах, що загрожують життю препарат рекомендується вводити у дозі 30 мг/кг маси тіла, в/в (внутрішньовенне введення) протягом не менше 30 хв (Хвилина); введення цієї дози можна повторяти кожні 4 - 6 год (Година) протягом 48 год (Година); пульс-терапія при лікуванні захворювань, при яких ефективна кортикостероїдна терапія, при загостреннях захворювання і/або при неефективності стандартної терапії (наприклад, вовчаковий нефрит, РА (ревматоїдний артрит), і т. ін.): РА (ревматоїдний артрит) - 1 г/добу в/в (внутрішньовенне введення) протягом 1,2,3 або 4 днів або 1 г/місяць протягом 6 місяців в/в (внутрішньовенне введення); системний червоний вовчак - 1 г/добу в/в (внутрішньовенне введення) протягом 3 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); вищезгадані дози слід вводити протягом не менше 30 хв (Хвилина) і введення можна повторити, якщо протягом тижня після проведення лікування не було досягнуто покращання, або якщо цього потребує стан хворого; при РА (ревматоїдний артрит) та остеоартриті доза для внутрішньосуглобового введення залежить від розміру суглоба і тяжкості стану окремого пацієнта: великий суглоб – 20-80 мг, середній – 10-40 мг, малий – 4-10 мг; у хр. (Хронічний) випадках ін'єкції можна повторювати з інтервалом в 1-5 або більше тижнів; для немовлят та дітей доза може бути зменшена, але має залежати головним чином від тяжкості стану пацієнта та індивідуальної реакції на препарат, а не від віку чи маси тіла пацієнта; педіатрична доза не має бути нижчою за 0,5 мг/кг маси тіла кожні 24 год (Година).

Протипоказання до застосування ЛЗ: системні грибкові інфекції, гіперчутливість до метилпреднізолону чи інших компонентів ЛЗ (лікарський засіб).

Форми випуску ЛЗ: депо-суспензія для ін`єкцій, 40 мг/мл по 1 мл у фл. (Флакон); порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 40 мг, по 80 мг, по 125 мг, по 500 мг, по 1000 мг у фл. (Флакон); порошок ліофілізований для ін'єкцій по 40 мг, по 125 мг, по 250 мг, по 500 мг, по 1000 мг у фл. (Флакон); суспензія для ін'єкцій, 40 мг/мл по 1 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) по 4 мг, по 8 мг, по 16 мг, по 32 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Використання показано лише в окремих випадках, якщо потенційна користь для матері перевищує можливий ризик для плоду (особливо у Ι триместрі).
Лактація: При необхідності проведення лікування грудне вигодовування необхідно припинити

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при підвищенні АТ (артеріальний тиск), ризику тромбозу, тромбоемболії, васкуліті.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: При тривалому застосуванні у дітей можливе сповільнення росту.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Хворим на гіпотиреоз, при важких захворюваннях печінки ч/з посилення ефекту необхідно знижувати дозу. Застосування живих і послаблених вакцин протипоказано Убиті або інактивовані вакцини можуть бути призначені, але ефект вакцинації може бути недостатнім. Може знижуватися резистентність до інфекцій, можлива генералізація інфекції. Зниження дози або припинення лікування необхідно здійснювати поступово, щоб уникнути с-му відміни
Інформація для пацієнта: При призначенні циркадної терапії метилпреднізолон приймають після сніданку, не розжовуючи і запиваючи невеликою кількістю води. Бути обережними під час керування автомобілем або роботи з механізмами