Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Левоноргестрел (Levonorgestrel) *

Категорія: Акушерство, гінекологіяГормони статевих залоз та препарати, що застосовуються при патологіїї статевої системиГормональні контрацептиви для системного застосування. ГестагениЛевоноргестрел

Левоноргестрел (Levonorgestrel) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕСКАПЕЛ, ПОСТИНОР, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина

Інструкція для застосування: Левоноргестрел (Levonorgestrel)

Фармакотерапевтична група: G03AC03 - гормональні контрацептиви для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: контрацептивна діявідбувається шляхом гальмування овуляції та перешкоджає заплідненню, якщо статевий акт має місце в передовуляторній фазі менструального циклу, тобто в момент, коли ймовірність запліднення найбільша; зміни ендометрія, що виникають під дією табл. (Таблетки), перешкоджають зануренню заплідненої яйцеклітини; при імплантації, що вже розпочалася, препарат неефективний; запобігає вагітності у 82% випадків.

Показання для застосування ЛЗ: для термінової пероральної контрацепції БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) в перші 96 год (Година) після статевого акту, під час якого жодних методів контрацепції не застосовувалося або застосований метод контрацепції не був досить надійним.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо, в перші 96 год (Година). після статевих зносин БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), якщо протягом 3 год (Година) після прийому табл. (Таблетки) виникло блювання, необхідно прийняти ще одну табл. (Таблетки); препарат можна приймати в будь-який день менструального циклу, за умови, що попередня менструація пройшла нормально; після застосування “термінового” протизаплідного засобу слід застосовувати місцеві бар’єрні протизаплідні засоби, наприклад презерватив, аж до наступної менструації.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, болі в нижній частині живота, головний біль, стомлюваність, запаморочення, напруженість молочних залоз, блювання, пронос, порушення менструації, затримка менструації більше 7 днів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; застосування дітьми табл. (Таблетки) не рекомендується, оскільки клінічний досвід щодо застосування препарату дітьми молодше 16 років недостатній.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0,75 мг, по 1,5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарати, які можуть знизити ефективність левоноргестрелу: барбітурати (включаючи примідон), фенітоїн, карбамазепін, препарати, що містять звіробій, рифампіцин, ритонавір, рифабутин, гризеофульвін. Препарати з левоноргестрелом - ризик токсичності циклоспорину внаслідок пригнічення його метаболізму

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не можна застосовувати
Лактація: Проникає в материнське молоко. Потенційний вплив на дитину можна зменшити, якщо жінка прийме табл.. відразу після годування груддю і після прийому табл. від годування утримається.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Не рекомендується при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Застосування табл. не рекомендується без медичного контролю. Немає достатнього досвіду застосування.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати тільки в екстремальних випадках. Застосування табл. не є протипоказанням для продовження регулярного прийому перорального гормонального протизаплідного засобу. Не заміняє протизаплідні засоби, що застосовуються регулярно. Тяжкі порушення всмоктування (хвороба Крона) можуть знизити ефективність застосування табл. Повторне застосування протягом одного менструального циклу не рекомендується ч/з можливість порушення місячного циклу.
Інформація для пацієнта: Якщо менструація затримується більше, ніж на 5 днів, виключити можливість вагітності. Застосування екстрених протизаплідних засобів не виключає необхідність захисту від венеричних захворювань. Якщо в жінки часто виникає необхідність застосовувати екстрений протизаплідний метод, їй порадити застосування регулярного методу контрацепції.

Комбіновані препарати, що містять Левоноргестрел