Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кандесартан (Candesartan)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяНефрологія. Лікарські засобиАнтигіпертензивні лікарські засобиБлокатори рецепторів ангіотензину ІІ, комбіновані препаратиКандесартан

Кандесартан (Candesartan)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАСАРК, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • АЙРА-САНОВЕЛЬ, Сановель Іляч Санаі ве Тиджарет А.Ш., Туреччина
  • АТАКАНД, АстраЗенека АБ, Швеція
  • КАНДЕСАР, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
  • ХІЗАРТ-8, ХІЗАРТ-16, ХІЗАРТ-32, Сінмедик Лабораторіз, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кандесартан (Candesartan)

Фармакотерапевтична група: С09СА06 – конецформыначалоформыАнтагоністи рецепторів ангіотензину ІІ

Основна фармакотерапевтична дія: антигіпертензивна дія; дія зумовлена гальмуванням ефектів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи на рівні рецепторів ангіотензину ІІ першого типу; внаслідок блокади АТ1-рецепторів запобігається розвиток ефектів ангіотензину ІІ: звільнення альдостерону, реніну, вазопростану, катехоламінів, реабсорбція натрію і води; все це призводить до зниження підвищеного АТ (артеріальний тиск), загального периферічного судинного опору, підвищується нирковий кровообіг, швидкість клубочкової фільтрації, компенсаційно підвищується активність реніну плазми, підвищується концентрація ангіотензину І та ІІ; не впливає на метаболізм брадикініну та інших пептидів; прийом препарату 1 р/добу (кількість разів на добу) забезпечує ефективне зниження АТ (артеріальний тиск) протягом 24 год (Година), при цьому “кінцевий/піковий” коефіцієнт” становить 80%.

Показання для застосування ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія); хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) і порушення систолічної функції лівого шлуночка (зниження ФВЛШ < 40%) як додаткова терапія до інгібіторів АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент) або при їх непереносимості БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: залежно від ступеня необхідного зниження АТ (артеріальний тиск) доза препарату становить 2 - 32 мг/добу; звичайна рекомендована початкова доза для дорослих - 4 – 8 мг 1 р/добу (кількість разів на добу), рекомендована підтримуюча доза становить 8 БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) - 16 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) незалежно від прийому їжі; МДД (максимальна добова доза) - 32 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); пацієнтам, які приймають сечогінні засоби у великих дозах, а також пацієнтам зі значними порушеннями функції нирок початкова доза препарату - 4 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); рекомендована початкова доза при СН (серцева недостатність) - 4 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); підвищення дози до 32 мг 1 р/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) або до максимально переносимої дози проводиться шляхом її подвоєння з інтервалом не менше 2 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, слабкість, біль у спині; респіраторні інфекції, помірне зниження рівня Hb (рівень гемоглобіна); підвищення рівня креатиніну, сечовини і калію в сироватці крові; зниження рівня натрію; при СН (серцева недостатність) - артеріальна гіпотензія, порушення функції нирок, гіперкаліємія, лейкопенія, нейтропенія і агранулоцитоз, нудота, біль у спині, артралгія, міальгія, ангіоневротичний набряк, висипання, кропив’янка, свербіж, підвищення рівня печінкових ферментів, порушення функції печінки або гепатит.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; важкі порушення функції печінки, нирок; вагітність і лактація.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 4 мг, по 8 мг, по 16 мг, по 32 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Антигіпертензивний ефект його може посилюватись іншими ЛЗ (лікарський засіб), які знижють АТ (артеріальний тиск). Супутнє застосовування діуретиків, що зберігають калій, калієвих добавок, замінників солі, що містять калій, інших ЛЗ (лікарський засіб), що можуть підвищити рівень калію ( гепарин), може призвести до підвищення рівня калію в сироватці. Підвищення концентрацій літію в сироватці та токсичність під час супутнього застосування літію з інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент), з антагоністами рецептора ангіотензину ІІ, моніторинг рівнів літію в сироватці. З НПЗ ( селективними інгібіторами СОХ-2, ацетилсаліциловою кислотою (> 3 г/день), неселективними НСПЗ) - виникає ослаблення антигіпертензивного ефекту. З антагоністами рецептора ангіотензину ІІ та НПЗ - ризик погіршення ниркової функції, включаючи ГНН та підвищення рівня калію в сироватці, особливо у пацієнтів, які вже страждають на порушення ниркової функції.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Корекція та титрування дози.
Порушення функції печинки: Корекція дози при легкій, помірній недостатності.
Порушення функції нирок: Корекція дози при недостатності, пацієнтам на гемодіалізі.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпечність та ефективність не встановлено.
Особи похилого та старечого віку: Коригування початкової дози непотрібне

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Ризик побічних ефектів, особливо недостатності ниркової функції та гіперкаліємії, підвищується при застосуванні у комбінації з інгібітором АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент). У пацієнтів з СН (серцева недостатність) може виникнути гіпотензія; вона може виникнути у пацієнтів з АГ (артеріальна гіпертензія), які мають зменшений внутрішньосудинний об’єм рідин: у тих, які приймають високі дози діуретиків. Можна очікувати зміни ниркової функції у схильних до цього пацієнтів. У пацієнтів з АГ (артеріальна гіпертензія), які страждають на ниркову недостатність, періодичний моніторинг рівнів калію та креатиніну в сироватці. Для пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, уважно титрувати кандесартан та ретельно контролювати АТ (артеріальний тиск). У пацієнтів, які одержують лікування антагоністами ангіотензину ІІ, гіпотензія може розвинутися під час анестезії та хірургічних втручань ч/з блокаду ренін-ангіотензинової системи. Обережними бути при лікуванні пацієнтів, які страждають на гемодинамічно значимий стеноз аорти або мітрального клапана, обструктивну гіпертрофічну кардіоміопатію. Супутнє застосування з діуретиками, що зберігають калій, калієвими добавками, замінниками солі, що містять калій, або іншими ЛЗ (лікарський засіб), що можуть підвищити рівень калію (гепарин), може призвести до підвищення калію сироватки у пацієнтів, які страждають на АГ (артеріальна гіпертензія). У пацієнтів з СН (серцева недостатність) може виникнути гіперкаліємія. Пацієнтам з рідкими спадковими проблемами непереносимості галактози, лактазної недостатності Лаппа або мальабсорбції глюкози-галактози не приймати цей ЛЗ (лікарський засіб).
Інформація для пацієнта: Під час керування транспортними засобами та користування механізмами брати до уваги запаморочення та стомленість, які можуть виникати під час лікування.

Комбіновані препарати, що містять Кандесартан