Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Заліза сульфат (Ferrous sulfate) *

Категорія: ГематологіяАнтианемічні засобиПрепарати залізаПрепарати двовалентного заліза для перорального застосуванняЗаліза сульфат

Заліза сульфат (Ferrous sulfate) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТАРДИФЕРОН, П'єр Фабр Медикамент Продакшн, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Заліза сульфат (Ferrous sulfate)

Фармакотерапевтична група: В03АА07 - протианемічні засоби. Препарати заліза.

Основна фармакотерапевтична дія: проти анемічна.

Показання для застосування ЛЗ: залізодефіцитні (гіпохромні) анемії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); профілактика залізодефіцитних анемій у жінок в період вагітності, після пологів та лактації; у дітей в період інтенсивного росту.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для перорального застосування БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) дорослим та дітям після 7 років; з метою профілактики залізодефіцитних анемій - 1 табл./добу натще; лікування залізодефіцитної анемії - дітям – по 1 табл./добу (вранці); дорослим– 1–2 табл./добу (вранці та ввечері); тривалість лікування визначається тяжкістю клінічної картини; після нормалізації рівня Hb (рівень гемоглобіна) прийом продовжують протягом 1–3 місяців щодня по 1 табл. (Таблетки) вранці перед сніданком; краплі БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) призначають переважно дітям першого року життя внутрішньо безпосередньо перед їдою або під час їди, з невеликою кількістю рідини; добова доза становить 3-5 крап./кг маси тіла (1 мл препарату = 18 крап.), кратність призначення – 2-3 р/добу (кількість разів на добу); орієнтовна середня доза для немовлят (діти до 1 року життя) – 10-15 крап. (Краплі) 3 р/добу (кількість разів на добу) (що відповідає приблизно 17-24 мг Fe2+ на добу); доза для дітей від 1 до 2 років – 15-25 крап. (Краплі) 3 р/добу (кількість разів на добу) (що відповідає приблизно 24 – 40 мг Fe2+ на добу); доза для дітей від 2 до 6 років доза - по 25-35 крап. (Краплі) 3 р/добу (кількість разів на добу) (що відповідає приблизно 40–55 мг Fe2+ на добу); для лікування дітей старших 6 років та дорослих рекомендуються застосовувати заліза сульфат у формі сиропу та капс. (капсули); тривалість лікування – 1 місяць; після досягнення нормальних показників сироваткового заліза та Hb (рівень гемоглобіна) ще протягом принаймні 8-12 тижнів слід проводити підтримуюче лікування для досягнення нормальних показників сироваткового заліза та Hb (рівень гемоглобіна).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: забарвлення калу в чорний колір; диспепсичні симптоми (біль в ділянці живота, нудота).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гемолітична анемія, гемосидероз, гемохроматоз, апластична анемія.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті цукровою оболонкою, пролонгованої дії по 80 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Тетрацикліни, антацидні засоби, що містять кальцій, магній, алюміній - пригнічують абсорбцію заліза. Уникати одночасного застосування цих засобів. Не рекомендований з парентеральними препаратами заліза. Вітамін С збільшує абсорбцію заліза з травного тракту.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Кожні 3–4 тиж контролювати морфологічний склад крові та концентрацію заліза у крові.
Інформація для пацієнта: Табл. не запивати кавою, чаєм або молоком, при цьому всмоктування іонів заліза значно зменшується.

Комбіновані препарати, що містять Заліза сульфат