Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Диметинден + фенілефрин (Dimetindene + рhenylephrine) **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях носа та навколоносових синусівЗасоби для лікування ринітів та синуситівПрепарати для місцевого застосуванняСимпатоміметики для місцевого застосуванняСимпатоміметики у комбінації з іншими препаратамиДиметинден + фенілефрин

Диметинден + фенілефрин (Dimetindene + рhenylephrine) **

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВІБРОЦИЛ, краплі назальні, спрей назальний, гель назальний, 1 г будь-якої лікарської форми містить фенілефрину - 2.5 мг, диметиндену малеату - 0.25 мг, "Novartis Consumer Health SA", Швейцарія.

Ціни в аптеках:

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Диметинден: Посилення седативної дії діметиндену, препаратів, що пригнічують ЦНС (центральна нервова система), таких як транквілізатори, снодійні засоби і алкоголь. З алкоголем - більш виражене сповільнення швидкості реакцій. З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) - посилення антихолінергічної активності антигістамінних препаратів, посилення їх пригнічуючого впливу на ЦНС (центральна нервова система). Трициклічні антидепресанти і антихолінергічні препарати при їх комбінації з антигістаміновими засобами - додаткова антихолінергічна дія, підвищується ризик декомпенсації глаукоми, затримки сечі.

Фенілефрин: Не застосовувати з іншими судинозвужувальними засобами. Вплив фенілефрину на CCC може бути посилений застосуванням з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза), трициклічними антидепресантами, місцевими анестетиками, інсуліном, метилдопою, атропіном та бета-симпатолітиками (пропранолол). Значне підвищення АТ (артеріальний тиск) можливе при прийомі з гуанітидином або резерпіном. Знижує гіпотензивний ефект діуретиків та антигіпертензивних ЛЗ (лікарський засіб) (метилдопи, мекаміламіну, гуанадрелу, гуанетидину). Фенотіазини, альфа-адреноблокатори (фентоламін), фуросемід та інші діуретики знижують гіпертензивний ефект. Інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) (фуразолідон, прокарбазин, селегілін), окситоцин, алкалоїди ріжків, трициклічні антидепресанти, метилфенідат, адреностимулятори посилюють пресорний ефект і аритмогенність фенілефрину. Бета-адреноблокатори зменшують кардіостимулюючу активність на фоні резерпіну – можлива АГ (артеріальна гіпертензія). Інгаляційні анестетики (хлороформ, енфлуран, галотан, ізофлуран, метоксифлуран) збільшують ризик виникнення передсердної і шлуночкової аритмії. Ергометрин, ерготамін, метилергометрин, окситоцин, доксапрам збільшують вираженість вазоконстрикторного ефекту. Знижує антиангінальний ефект нітратів, які, в свою чергу, можуть знизити пресорний ефект симпатоміметиків і ризик виникнення артеріальної гіпотензії. Тиреоїдні гормони збільшують (взаємно) ефект і пов’язаний з ним ризик виникнення коронарної недостатності

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Диметинден:
Вагітність: Можна призначати лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода
Лактація: Не рекомендовано; у разі необхідності лікування у цей період, годування слід припинити

Фенілефрин:
Вагітність: Тільки тоді, коли очікуваний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів у плода
Лактація: Тільки тоді, коли очікуваний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів у дитини

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Диметинден:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: бути обережними при застосуванні
Порушення функції дихальної системи: бути обережними при застосуванні

Фенілефрин:
Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при ССЗ.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при порфірії.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Диметинден:
Діти, до 12 років: Не призначати дітям віком до 1 місяця, особливо недоношеним; з обережністю призначати препарат у формі крапель дітям віком до 1 року
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Фенілефрин:
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Протипоказаний.

Застереження щодо застосування

Диметинден:
Інформація для лікаря: бути обережними при застосуванні препарату хворим на закритокутову глаукому
Інформація для пацієнта: Можливе сповільнення швидкості психомоторних реакцій, з обережністю призначати пацієнтам, які керують автомобілем або працюють з механічними засобами; при застосуванні гелю на великих ділянках шкіри запобігати впливу сонячних променів. Якщо в період лікування гелем вираженість симптомів захворювання не зменшуються або, навпаки, посилюється, необхідно звернутися до лікаря. 

Фенілефрин:
Інформація для лікаря: Повторні інстиляції препарату можуть давати менш виразний мідріаз, ніж напередодні. Не застосовувати разом з іншими судинозвужувальними засобами (при будь-якому шляху введення останніх), з антидепресантами (інгібіторами МАО).
Зберігання набряклості носових ходів після 3-ої доби застосування може свідчити про наявність викривлення носової перегородки, гнійного гаймориту, аденоїдів, алергічного риніту, стійкої бактеріальної інфекції або інших захворювань.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає