Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Диметинден (Dimetindene) **

Категорія: ДерматовенерологіяТопічні місцеві анестетики та засоби проти свербежуАнтигістамінні засоби для топічного застосуванняДиметинден

Диметинден (Dimetindene) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФЕНІСТИЛ ГЕЛЬ, Новартіс Консьюмер Хелс С.А., Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Диметинден (Dimetindene)

Фармакотерапевтична група: D04AA13 - блокатори Н1-рецепторів

Основна фармакотерапевтична дія: антикінінова, антихолінергічна, седативна дія; похідне феніндену; антагоніст гістаміну на рівні Н1-рецепторів; протинудотної дії не виявляє; знижує підвищену проникність капілярів, пов’язану з АР (алергічні реакції) негайного типу; у поєднанні з антагоністами гістамінових Н2-рецепторів пригнічує практично всі види дії гістаміну на кровообіг.

Показання для застосування ЛЗ: шкірний свербіж різного походження (крім пов’язаного з холестазом), наприклад при різних шкірних висипах, кропив’янці, укусах комах, сонячній еритемі і поверхневих опіках.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендовано наносити на уражені ділянки шкіри 2 - 4 р/добу (кількість разів на добу); у разі дуже сильного свербежу або розповсюджених уражень шкіри рекомендується разом з місцевими аплікаціями гелю застосовувати пероральні форми препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, шлунково-кишкові розлади (у тому числі нудота), сухість у роті і горлі, запаморочення, збудження, головний біль, набряки, шкірні висипи, м’язовий спазм та порушення дихання.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; діти віком до 1 місяця.

Форми випуску ЛЗ: гель 0,1 % по 30 г у тубах

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилення седативної дії діметиндену, препаратів, що пригнічують ЦНС (центральна нервова система), таких як транквілізатори, снодійні засоби і алкоголь. З алкоголем - більш виражене сповільнення швидкості реакцій. З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) - посилення антихолінергічної активності антигістамінних препаратів, посилення їх пригнічуючого впливу на ЦНС (центральна нервова система). Трициклічні антидепресанти і антихолінергічні препарати при їх комбінації з антигістаміновими засобами - додаткова антихолінергічна дія, підвищується ризик декомпенсації глаукоми, затримки сечі.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можна призначати лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода
Лактація: Не рекомендовано; у разі необхідності лікування у цей період, годування слід припинити

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: бути обережними при застосуванні
Порушення функції дихальної системи: бути обережними при застосуванні

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не призначати дітям віком до 1 місяця, особливо недоношеним; з обережністю призначати препарат у формі крапель дітям віком до 1 року
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: бути обережними при застосуванні препарату хворим на закритокутову глаукому
Інформація для пацієнта: Можливе сповільнення швидкості психомоторних реакцій, з обережністю призначати пацієнтам, які керують автомобілем або працюють з механічними засобами; при застосуванні гелю на великих ділянках шкіри запобігати впливу сонячних променів. Якщо в період лікування гелем вираженість симптомів захворювання не зменшуються або, навпаки, посилюється, необхідно звернутися до лікаря. 

Комбіновані препарати, що містять Диметинден