Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ментол + етиловий ефір бромізовалеріанової кислоти + фенобарбітал (Menthol + ...

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуСнодійні та седативні препаратиКомбіновані препарати барбітуратівМентол + етиловий ефір бромізовалеріанової кислоти + фенобарбітал

Ментол + етиловий ефір бромізовалеріанової кислоти + фенобарбітал (Menthol + Ethylbromisovaleriat + Phenobarbital)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БАРБОВАЛ®, крап. (Краплі) для перорального застосування, 1 мл препарату містить: етилового ефіру а-бромізовалеріанової кислоти - 18 мг, р-ну ментолу в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової - 80 мг, фенобарбіталу - 17 мг, виробництва ВАТ "Фармак"

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ментол + етиловий ефір бромізовалеріанової кислоти + фенобарбітал (Menthol + Ethylbromisovaleriat + Phenobarbital)

Фармакотерапевтична група: N05C B02 - снодійні та седативні препарати. Комбіновані препарати барбітуратів.

Показання для застосування ЛЗ: БарбовалТ застосовують при неврозах, що супроводжуються підвищеною збудливістю, безсонням, при істерії; в комплексному лікуванні легких нападів стенокардії, гіпертонічної хвороби, тахікардії функціонального генезу, при спазмах шлунка та кишечнику, метеоризмі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: БарбовалТ приймають внутрішньо, з невеликою кількістю рідини або на шматочку цукру під язик. Дози та тривалість лікування встановлюють індивідуально. Звичайно дорослі використовують по 10–15 крапель 23 рази на день протягом 10–15 днів. Приймати препарат краще за 20–30 хвилин до їди. Після перерви в 10–15 днів курс лікування можна повторити. Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Фенобарбітал: Посилює дію аналгетиків, анестетиків, засобів для наркозу, нейролептиків, транквілізаторів, алкоголю; знижує дію: парацетамолу, непрямих антикоагулянтів, тетрациклінів, гризеофульвіну, ГКС (глюкокортикостероїди), хлорамфеніколу, метронідазолу, трициклічних антидепресантів, естрогенів, саліцилатів. З іншими препаратами, що виявляють седативну дію, призводить до посилення седативно-снодійного ефекту та пригнічення дихання. Посилюють дію його ліки, які мають властивості кислот (аскорбінова кислота, хлорид амонію). Можливий вплив на концентрацію фенітоїну, карбамазепіну і клоназепаму в крові. Інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) пролонгують ефект фенобарбіталу. Може прискорювати метаболізм пероральних контрацептивів, що призводить до втрати їх ефекту. Між різними протиепілептичними засобами може виникати складна взаємодія, може посилюватися токсичність; тому при іх комплексному лікуванні моніторинг рівня плазми. Фенобарбітал може зменшити дію таких засобів: трициклічних антидепресантів; антипсихотичних засобів (хлорпромазину, хлорпротиксену, клоназепаму, галоперидолу, прометазину, тіоридазину); похідних кумаринів; стероїдів (призвести до аддісонічного кризу) та естрогенів; антимікробних засобів (доксициклінів, гризеовульфінів, ітраконазолів, метронідазолів, циклоспоринів, делавердинів, індинавірів, саквінавірів); β-блокаторів (пропаному, метопрололу); теніпозидів (значне посилення кліренсу); дигітоксинів; теофілінів; блокаторів кальцієвих каналів (дилтіазему, фелодипіну, німодипіну, верапамілу); антиаритмічних засобів (пропафенону, хінідину, дизопіраміду); циметидинів (знижується здатність всмоктуватись); фенілбутазонів (час напіврозпаду зменшується); вітаміну Д. При поєднанні з такими засобами дія фенобарбіталу може посилюватися: засоби, які підвищують кислотність сечі, протигрипозні вакцини, альфа-інтерферон (зменшує метаболізм фенобарбіталу в печінці), піперин. При поєднанні з такими засобами дія фенобарбіталу може послаблюватись: засоби, які зменшують кислотність сечі, антацидні засоби, холестираміни (фенобарбітал приймати за 1 год (Година) до прийому холестираміну або ч/з 4 – 6 год (Година) після); антидепресанти, антипсихотичні засоби (посилюють схильність до судом за рахунок зниження конвульсивного порогу). При поєднанні з іншими депресантами ЦНС: можуть взаємно посилювати дію препаратів (інгібітори МАО (Моноамінооксидаза), метоксифуран –підвищується його метаболізм, що може спричиняти посилення нефротоксичності), севофлуранів, алкоголю.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Фенобарбітал:
Вагітність: Можна виключно під наглядом лікаря. В перші три місяці вагітності застосування препарату може стати причиною дефектів розвитку, в останньому триместрі у плода можлива кровотеча, звикання та симптоми, пов’язані з припиненням прийому лікарського засобу.
Лактація: Виявляється в грудному молоці. Призначати у виняткових випадках

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Фенобарбітал:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при недостатності, збільшити дозу після гемодіалізу та перитонеального діалізу.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при захворюваннях органів дихання з обструкцією та диспное.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Фенобарбітал:
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Фенобарбітал:
Інформація для лікаря: Уникати тривалого застосування у зв’язку з можливістю його кумуляції та розвитку залежності. Може спричиняти наркотичне звикання, тому з обережністю призначають хворим на депресію, схильним до суїциду. З обережністю призначають при БА (бронхіальна астма), порушенні функцій печінки і нирок, гіперкінезах, гіпертиреозі, гіпофункції надниркових залоз, г. (Гострий) та постійному болю. При появі змін з боку шкіри препарат відмінити. Відміну препарату проводити поступово, протягом тривалого часу.
Інформація для пацієнта: Не застосовувати водіям транспортних засобів і під час роботи з механізмами, які потребують уваги.