Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Глюкоза (Glucose)

Категорія: ЕндокринологіяНевідкладна допомога при гострих ендокринологічних станахГіперглікемічна комаГіперосмолярна некетоацидотична комаГлюкоза

Глюкоза (Glucose)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЛЮКОЗА, ТОВ "Ніко", м. Макіївка, Донецька обл., Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Глюкоза (Glucose)

Фармакотерапевтична група: В05ВА03 – р-ни для парентерального живлення. Вуглеводи. B05CX01- перфузійні р-ни.

Основна фармакотерапевтична дія: р-н глюкози має плазмозамінну, гідратуючу, метаболічну та дезінтоксикаційну дію; підтримує об’єм циркулюючої крові та поповнює об’єм втраченої рідини; у процесі метаболізму глюкози у тканинах виділяється значна кількість енергії, яка необхідна для життєдіяльності організму.

Показання для застосування ЛЗ: гіпоглікемія, поповнення об’єму циркулюючої крові (при дегідратації в післяопераційному періоді внаслідок блювання, проносу, при шоку, колапсі) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); токсикоінфекції та інші інтоксикації, геморагічний діатез; р-н глюкози також використовують як р-нник або інфузійне середовище для введення різних ЛЗ (лікарський засіб).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовують в/в (внутрішньовенне введення) краплинно; доза для дорослих становить 300 - 500 мл/добу; МДД (максимальна добова доза) - 2 000 мл (5-10% р-н), 1 000 мл (40% р-н); за необхідності максимальна швидкість введення для дорослих – 150 крап./хв. (500 мл/год) 5-10% р-ну, 30 крап./хв. 40% р-ну; дітям доза залежить від віку, маси тіла, стану хворого.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: порушення іонного балансу, АР (алергічні реакції), гіперглікемія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: ЦД (цукровий діабет) і різні стани, що супроводжуються гіперглікемією; гіпергідратація, анурія, циркуляторні порушення, які загрожують набряком мозку та легень, набряк мозку, легень, гіперчутливість до глюкози; не можна вводити одночасно з препаратами крові.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 400 мг/мл по 10 мл в амп. (Ампула); р-н для інфузій 10 % по 200 мл або по 400 мл у пляшках; по 200 мл, по 250 мл, по 400 мл, по 500 мл у фл. (Флакон); р-н для інфузій 5% по 200 мл, по 400 мл у пляшках; по 200 мл, по 250 мл, по 400 мл, по 500 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не вводити в одному шприці з гексаметилентетраміном; анестетики та снодійні - знижується їх активність; р-ни алкалоїдів - відбувається їх розпад; анааналгетики, адреноміметики — послаблення дії; ністатин — знижує ефективність; інактивує стрептоміцин. До складу препарату входить хло хлористоводнева кислота. Таким чином, препарат не може бути розчинником для препаратів, що дестабілізуються у кислій рН.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дозують залежно від вікової здатності утилізувати глюкозу
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати під контролем рівня цукру в крові та рівня електролітів. Не рекомендується призначати р-н глюкози в г.період тяжкої ЧМТ (черепно-мозкова травма), при г. (Гострий) порушенні мозкового кровообігу, тому що ЛЗ (лікарський засіб) може збільшувати пошкодження структур мозку і погіршувати перебіг захворювання (крім випадку корекції гіпоглікемії). При гіпокаліємії введення глюкози р-ну необхідно поєднувати одночасно з корекцією дефіциту калію (ч/з небезпеку посилення гіпокаліємії); при гіпотонічній дегідратації – одночасно із введенням гіпертонічних сольових р-нів.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Глюкоза