Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бензоїл пероксид (Benzoyl peroxide)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для місцевого лікування дерматовенерологічних захворюваньЛЗ, що впливають на диференціацію та проліферацію шкіриБензоїл пероксид

Бензоїл пероксид (Benzoyl peroxide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ОКСИГЕЛЬ, Елегант Індія, Індія
  • ОКСІ 10, ГлаксоСмітКлайн Консьюмер Хелскер ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
  • УГРЕСОЛ, Фармасайнс Інк., Канада

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бензоїл пероксид (Benzoyl peroxide)

Фармакотерапевтична група: D10AE01 - препарати для лікування акне. Місцеві засоби для лікування акне.

Основна фармакотерапевтична дія: антимікробна, кератолітична дія; призводить до зменшення кількості вугрів, спричинених Propionibacterium acne, як на незапалених так і запалених ділянках шкіри; має кератолітичну дію, що сприяє відлущуванню верхніх шарів епідерміса і видаленню рогового шару навколо комедонів.

Показання для застосування ЛЗ: лікування вугрів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) та комедонів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: стосовують місцево; рекомендовано при чутливій шкірі протягом перших двох тижнів препарат наносити з обережністю для запобігання почервоніння і лущення; перший тиждень можна застосовувати препарат 1 р/добу (кількість разів на добу); при відсутності побічних ефектів – 2 р/добу (кількість разів на добу) (наносити на вимиту та висушену шкіру, обережно втираючи до повного поглинання) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); курс лікування не повинен перевищувати 2–х місяців; у профілактичних цілях рекомендується продовжити використання препарату для одержання стійкої ремісії.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: почервоніння, лущення, набряк шкіри, відчуття тепла, печіння та свербежу.

Протипоказання до застосування ЛЗ: діти віком до 12 років; гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: емульсія для зовнішнього застосування 10%, гель 10%, лосьйон 10%.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Надмірне та тривале застосування препарату, коли проходить підшкірне поглинання активних компонентів, може призвести до прояву системних ефектів.
Інформація для пацієнта: Не можна допускати потрапляння препарату в очі, на губи, до рота. Для запобігання реакцій гіперчутливості рекомендується провести пробне нанесення препарату на невелику поверхню внутрішньої сторони руки вище зап’ястка. Якщо протягом 48 год (Година) на цьому місці з`явиться набряк або свербіж з вираженою гіперемією, застосовувати препарат не рекомендується. При вираженій реакції зменшити кількість і частоту нанесення препарату. Можливе побіління ділянок шкіри на які наносили препарат.

Комбіновані препарати, що містять Бензоїл пероксид