Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Глюкоза (Glucose)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для проведення короткотривалих процедур та коригування водного, електролітного та кислотно-лужного балансівРозчини для коригування водного, електролітного та кислотно-лужного балансівПарентеральніГлюкоза

Глюкоза (Glucose)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЛЮКОЗА, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
  • ГЛЮКОЗА, ВАТ "Дніпрофарм", м. Дніпропетровськ, Україна
  • ГЛЮКОЗА, Дочірнє підприємство "Львівдіалік" ДАК "Укрмедпром", м. Львів, Україна
  • ГЛЮКОЗА, ДП "Фарматрейд", м. Дрогобич, Львівська обл, Україна
  • ГЛЮКОЗА, ДП "Черкаси-ФАРМА" , м.Черкаси, Україна
  • ГЛЮКОЗА, Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація", Фармацевтична фабрика, м. Луганськ
  • ГЛЮКОЗА, ТОВ "Ніко", м. Макіївка, Донецька обл., Україна
  • ГЛЮКОЗА, ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
  • ГЛЮКОЗА-НОВОФАРМ, ТОВ фірма "Новофарм-Біосинтез", Житомирська обл., м. Новоград-Волинський
  • ГЛЮКОЗИ РОЗЧИН 5% ДЛЯ ІНФУЗІЙ, ЗАТ "Інфузія", м. Київ, Україна
  • ГЛЮКОЗА, Хемофарм АД, Сербія
  • ГЛЮКОЗА 5 % Б. БРАУН, Б. Браун Мельзунген АГ/Б.Браун Медикал СА (синоатріальний), Німеччина/Іспанія
  • РОЗЧИН ГЛЮКОЗИ 5%, Клеріс Лайфсайнсіз Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Глюкоза (Glucose)

Фармакотерапевтична група: B05BA03 – р-ни для парентерального живлення. Вуглеводи.

Основна фармакотерапевтична дія: р-н глюкози 5% ізотонічний щодо плазми крові і при його в/в (внутрішньовенне введення) введенні поповнює об’єм циркулюючої крові, при її втраті є джерелом поживного матеріалу, а також сприяє виведенню отрути з організму; глюкоза забезпечує субстратне поповнення енергозатрат; при в/в (внутрішньовенне введення) ін’єкціях активізує метаболічні процеси, покращує антитоксичну функцію печінки, посилює скорочувальну активність міокарда, розширює судини, збільшує діурез.

Показання для застосування ЛЗ: поповнення об’єму циркулюючої крові ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ

(при дегідратації внаслідок блювання в післяопераційному періоді, проносу, при шоку, колапсі); хвороби печінки, токсикоінфекції та інші інтоксикації, шок, колапс, геморагічний діатез; також використовують як р-нник або інфузійне середовище для введення різних ЛЗ (лікарський засіб).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: ізотонічний р-н глюкози вводять в/в (внутрішньовенне введення) краплинно; доза для дорослих становить до 1500 мл/добу; МДД (максимальна добова доза) для дорослих становить 2 000 мл БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); за необхідності максимальна швидкість введення для дорослих – 150 крап./хв (500 мл/год).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: порушення електролітного балансу та загальні реакції організму, які виникають при проведенні масивних інфузій: гіпокаліємія; гіпофосфатемія; гіпомагніємія; гіпонатріємія; гіперволемія; гіперглікемія; АР (алергічні реакції) (гіпертермія, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, шок); нудота центрального походження.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперглікемією; гіперчутливістю до декстрози; препарат не вводити одночасно з препаратами крові.

Форми випуску ЛЗ: р-н для інфузій 5% по 200 мл, 250 мл, 400 мл, 500 мл , 1000 мл, 2000 мл, 3000 мл, 5000 мл у фл. (Флакон) або пляшках, або контейнерах, р-н для ін'єкцій 5 % по 5 мл, 10 мл, 20 мл, 30 мл у попередньо наповнених шприцах; р-н інф. 5% фл.-крап. 100 мл, 200 мл, 250 мл, 400 мл, 500 мл, 1000 мл, 2000 мл, 3000 мл, 5000 мл; р-н інф. 10% фл.-крап. 200 мл, 400 мл, 500 мл; р-н для ін’єкцій 40% амп. (Ампула) 10 мл, 20 мл; табл. (Таблетки) по 1 г.р-н для ін'єкцій 5 % по 5 мл, 10 мл, 20 мл, 30 мл у попередньо наповнених шприцах

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не вводити в одному шприці з гексаметилентетраміном; анестетики та снодійні - знижується їх активність; р-ни алкалоїдів - відбувається їх розпад; анааналгетики, адреноміметики — послаблення дії; ністатин — знижує ефективність; інактивує стрептоміцин. До складу препарату входить хло хлористоводнева кислота. Таким чином, препарат не може бути розчинником для препаратів, що дестабілізуються у кислій рН.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дозують залежно від вікової здатності утилізувати глюкозу
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати під контролем рівня цукру в крові та рівня електролітів. Не рекомендується призначати р-н глюкози в г.період тяжкої ЧМТ (черепно-мозкова травма), при г. (Гострий) порушенні мозкового кровообігу, тому що ЛЗ (лікарський засіб) може збільшувати пошкодження структур мозку і погіршувати перебіг захворювання (крім випадку корекції гіпоглікемії). При гіпокаліємії введення глюкози р-ну необхідно поєднувати одночасно з корекцією дефіциту калію (ч/з небезпеку посилення гіпокаліємії); при гіпотонічній дегідратації – одночасно із введенням гіпертонічних сольових р-нів.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Глюкоза