Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Теофілін + Ефедрин + Фенобарбітал (Theophylline + Ephedrine + Phenobarbital)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівБронходилататориКсантиниКомбіновані препаратиТеофілін + Ефедрин + Фенобарбітал

Теофілін + Ефедрин + Фенобарбітал (Theophylline + Ephedrine + Phenobarbital)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТРИФЕДРИН, Табл. in bulk, табл. (Таблетки).; 1 табл. (Таблетки) містить: теофіліну безводного 100 мг, ефедрину гідрохлориду 12 мг, бафеталу (фенобарбіталу) 10 мг, ВАТ "Сумісне українсько-бельгійське хімічне підприємство "ІнтерХiм", м. Одеса, Україна
  • ТРИФЕДРИН® IC, Табл. у блістерах (фасування із in bulk фірми-виробника Державне хіміко-фармацевтичне підприємство ІнтерХім-1 НАН України), 1 табл. (Таблетки) містить: теофіліну безводного 100 мг, ефедрину гідрохлориду 12 мг, бафеталу (фенобарбіталу) 10 мг, ВАТ "Сумісне українсько-бельгійське хімічне підприємство "ІнтерХiм", м. Одеса, Україна
  • ТРИФЕДРИН® ІС, Табл., 1 табл. (Таблетки) містить: теофіліну безводного 100 мг, ефедрину гідрохлориду 12 мг, бафеталу (фенобарбіталу) 10 мг, ВАТ "Сумісне українсько-бельгійське хімічне підприємство "ІнтерХiм", м. Одеса, Україна

Ціни в аптеках:

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Теофілін: Не вживати споріднені з теофіліном препарати (кофеїн, теобромін, пентоксифілін), ці речовини можуть посилити стимулюючу дію теофіліну на ЦНС (центральна нервова система). Дія теофіліну може посилитися при застосуванні алопуринолу, циметидину, дисульфіраму, фенілбутазону, флувоксаміну, фторохінолонів, фуросеміду, іміпенему, інтерферону альфа, ізоніазиду, антагоністів кальцію, лінкоміцину, макролідів, мексилетину, парацетамолу, пентоксифіліну, пероральних контрацептивів, пробенециду, пропафенону, пропранололу, ранітидину, такрину, тіабендазолу, тиклопідину, вілоксазину або вакцини проти грипу; контролювати концентрацію теофіліну в сироватці і зменшити дозу, якщо це необхідно. З ципрофлоксацином дозу теофіліну треба зменшити як мінімум на 60 %, з еноксацином – на 30 %. Ефект теофіліну може зменшитись з протиепілептичними засобами ( фенітоїну, карбамазепіну, примідону), барбітуратів (фенобарбіталу і пентобарбіталу), ізопротеренолу, магнію гідроксиду, морацизину, рифампіцину, ритонавіру або сульфінпіразону, контролювати концентрацію теофіліну в сироватці. Може посилити ефект агоністів бета-рецепторів, діуретиків і резерпіну. Може зменшити ефективність аденозину, літію карбонату і антагоністів бета-рецепторів. Уникати з антагоністамив бета-рецепторів, теофілін може втратити свою ефективність. Наркоз галотаном може спричинити серйозні порушення серцевого ритму при прийомі теофіліну. Може виникнути гіпокаліємія, особливо при комбінованому лікуванні агоністами альфа-рецепторів, тіазидними діуретиками, фуросемідом, кортикоїдами, при гіпоксемії

Фенобарбітал: Посилює дію аналгетиків, анестетиків, засобів для наркозу, нейролептиків, транквілізаторів, алкоголю; знижує дію: парацетамолу, непрямих антикоагулянтів, тетрациклінів, гризеофульвіну, ГКС (глюкокортикостероїди), хлорамфеніколу, метронідазолу, трициклічних антидепресантів, естрогенів, саліцилатів. З іншими препаратами, що виявляють седативну дію, призводить до посилення седативно-снодійного ефекту та пригнічення дихання. Посилюють дію його ліки, які мають властивості кислот (аскорбінова кислота, хлорид амонію). Можливий вплив на концентрацію фенітоїну, карбамазепіну і клоназепаму в крові. Інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) пролонгують ефект фенобарбіталу. Може прискорювати метаболізм пероральних контрацептивів, що призводить до втрати їх ефекту. Між різними протиепілептичними засобами може виникати складна взаємодія, може посилюватися токсичність; тому при іх комплексному лікуванні моніторинг рівня плазми. Фенобарбітал може зменшити дію таких засобів: трициклічних антидепресантів; антипсихотичних засобів (хлорпромазину, хлорпротиксену, клоназепаму, галоперидолу, прометазину, тіоридазину); похідних кумаринів; стероїдів (призвести до аддісонічного кризу) та естрогенів; антимікробних засобів (доксициклінів, гризеовульфінів, ітраконазолів, метронідазолів, циклоспоринів, делавердинів, індинавірів, саквінавірів); β-блокаторів (пропаному, метопрололу); теніпозидів (значне посилення кліренсу); дигітоксинів; теофілінів; блокаторів кальцієвих каналів (дилтіазему, фелодипіну, німодипіну, верапамілу); антиаритмічних засобів (пропафенону, хінідину, дизопіраміду); циметидинів (знижується здатність всмоктуватись); фенілбутазонів (час напіврозпаду зменшується); вітаміну Д. При поєднанні з такими засобами дія фенобарбіталу може посилюватися: засоби, які підвищують кислотність сечі, протигрипозні вакцини, альфа-інтерферон (зменшує метаболізм фенобарбіталу в печінці), піперин. При поєднанні з такими засобами дія фенобарбіталу може послаблюватись: засоби, які зменшують кислотність сечі, антацидні засоби, холестираміни (фенобарбітал приймати за 1 год (Година) до прийому холестираміну або ч/з 4 – 6 год (Година) після); антидепресанти, антипсихотичні засоби (посилюють схильність до судом за рахунок зниження конвульсивного порогу). При поєднанні з іншими депресантами ЦНС: можуть взаємно посилювати дію препаратів (інгібітори МАО (Моноамінооксидаза), метоксифуран –підвищується його метаболізм, що може спричиняти посилення нефротоксичності), севофлуранів, алкоголю.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Теофілін:
Вагітність: Призначення можливе лише при дуже суворих показаннях особливо перший триместр і останні тижні.
Лактація: не рекомендовано

Фенобарбітал:
Вагітність: Можна виключно під наглядом лікаря. В перші три місяці вагітності застосування препарату може стати причиною дефектів розвитку, в останньому триместрі у плода можлива кровотеча, звикання та симптоми, пов’язані з припиненням прийому лікарського засобу.
Лактація: Виявляється в грудному молоці. Призначати у виняткових випадках

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Теофілін:
Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при тяжкій АГ (артеріальна гіпертензія), ІМ (інфаркт міокарда), тахіаритмії, гіпертрофічній обструктивній кардіоміопатії.
Порушення функції печинки: Зменшити дозу.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Зменшити дозу при пневмонії.

Фенобарбітал:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при недостатності, збільшити дозу після гемодіалізу та перитонеального діалізу.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при захворюваннях органів дихання з обструкцією та диспное.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Теофілін:
Діти, до 12 років: До 6 років або з масою тіла менше 20 кг – протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: З обережністю призначати і тільки за гострої потреби

Фенобарбітал:
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Теофілін:
Інформація для лікаря: З обережністю і тільки за г. (Гострий) потреби хворим на нестабільну стенокардію, при захворюванні серця, коли спостерігаються тахіаритмічні порушення серцевого ритму, хворим на АГ (артеріальна гіпертензія), з порушенням функції нирок і печінки, порфірією, з виразковою хворобою в анамнезі. Дозу зменшувати пацієнтам із СН (серцева недостатність), порушенням функції печінки, з пониженою концентрацією кисню в крові, хворим на пневмонію, з вірусними інфекційними захворюваннями. Може змінювати деякі лабораторні показники: збільшувати кількість жирних кислот і рівень катехоламінів у сечі. .
Інформація для пацієнта: Побічні ефекти (запаморочення) впливють на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами. Не сідати за кермо, не працювали з небезпечними механічними засобами, доки не переконаються, що пацієнти нормально реагують на лікування.
Не вживати алкогольні напої, велику кількость їжі і напоїв, які містять метилксантин (кава, чай, какао, шоколад, кока-кола)

Фенобарбітал:
Інформація для лікаря: Уникати тривалого застосування у зв’язку з можливістю його кумуляції та розвитку залежності. Може спричиняти наркотичне звикання, тому з обережністю призначають хворим на депресію, схильним до суїциду. З обережністю призначають при БА (бронхіальна астма), порушенні функцій печінки і нирок, гіперкінезах, гіпертиреозі, гіпофункції надниркових залоз, г. (Гострий) та постійному болю. При появі змін з боку шкіри препарат відмінити. Відміну препарату проводити поступово, протягом тривалого часу.
Інформація для пацієнта: Не застосовувати водіям транспортних засобів і під час роботи з механізмами, які потребують уваги.