Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гліцин (Glycine)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїГліцин

Гліцин (Glycine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЛІЦИСЕД®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ГЛІЦИН, ВАТ "Мосхімфармпрепарати" ім. М.О. Семашко", м. Москва, Російська Федерація
  • ГЛІЦИН, ТОВ "МНВК "Біотики", Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Гліцин (Glycine)

Фармакотерапевтична група: N07Х Х10 - засоби, що діють на нервову систему.

Основна фармакотерапевтична дія: нейромедіатор гальмівного типу дії, регулятор метаболічних процесів у ЦНС (центральна нервова система); являє собою замінну амінокислоту (природний метаболіт), зменшує психоемоційне напруження, підвищує розумову працездатність; виявляє нейропротекторну, антистресову, седативну дію, поліпшує метаболізм мозку, нормалізує сон; сприяє знешкодженню токсичних продуктів окислення етилового спирту, зменшує абстинентний с-м (Синдром), знижує патологічний потяг до алкоголю; не спричинює звикання; легко проникає у більшість біологічних рідин і тканин організму, у тому числі у головний мозок; швидко руйнується у печінці гліциноксидазою до води та вуглекислого газу. Накопичення гліцину в тканинах не відбувається.

Показання для застосування ЛЗ: зниження розумової працездатності; при стресових ситуаціях і психоемоційному напруженні; девіантні форми поведінки дітей та дорослих; функціональні та органічні захворювання нервової системи, які супроводжуються підвищеною збудливістю, емоційною нестабільністю, зниженням розумової працездатності і порушенням сну: неврози, неврозоподібні стани та нейроциркуляторні дистонії внаслідок нейроінфекцій та ЧМТ (черепно-мозкова травма), перинатальні та інші форми енцефалопатій, у тому числі алкогольного генезу.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: у період г. (Гострий) алкогольного сп’яніння, при проявах агресивності та психічного збудження з одночасним потягом до алкоголю призначають по 0,1 г (1 табл.) одноразово, за необхідності призначають повторно, з інтервалом 15–20 хв (Хвилина); при хр. (Хронічний) алкоголізмі для усунення запою спочатку призначають 1 табл. (Таблетки) (0,1 г), через 20 хв (Хвилина) – другу, через 60 хв (Хвилина) – третю, потім – по 1 табл. (Таблетки) 3–4 рази протягом 1 доби; загальна добова доза не повинна перебільшувати 0,6–0,7 г; при абстинентному с-мі препарат призначають по 1 табл. (Таблетки) 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 5–7 днів; надалі, протягом 6–15 днів – по 1 табл. (Таблетки) вранці; курсова доза дорівнює 2,8–4,2 г; у разі необхідності курси лікування повторюють 4–6 разів на рік. дітям старше 3 років та дорослим: при затримці розумового розвитку, психоемоційному напруженні, зниженні розумової працездатності, пам’яті, уваги, девіантних формах поведінки призначають по 1 табл. (Таблетки) (0,1 г) 2 - 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 15 - 30 днів. Добова доза – 0,3 г; при функціональних та органічних ураженнях нервової системи, яка супроводжується підвищеною збудливістю, емоційною лабільністю та порушенням сну призначають по 1 табл. 2 - 3 р/добу (кількість разів на добу), курс лікування – 7 - 14 днів; при астено-невротичному с-мі призначають по 2 табл.3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 20 - 30 днів; при порушеннях сну призначають 1 табл. за 20 хв (Хвилина) до сну.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції); нудота, погіршення концентрації уваги, головного болю, напруження, дратівливості.

Протипоказання до застосування ЛЗ: непереносимість препарату, артеріальна гіпотензія.

Форми випуску ЛЗ: табл. під'язикові по 100 мг; табл. по 100 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Знижує токсичність антиконвульсантів, антипсихотичних засобів, антидепресантів, протисудомних засобів; з снодійними, транквілізаторами та антипсихотичними засобами посилюється ефект гальмування ЦНС

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Даних немає
Лактація: Даних немає

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Зменшення дози, контроль АТ (артеріальний тиск) при схильності до гіпотензії.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Утруднений при застосуванні до 3 років
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Пацієнтам зі схильністю до гіпотензії призначають у менших дозах і за умови регулярного контролю АТ (артеріальний тиск). При його зниженні нижче звичайного рівня прийом препарату припиняють. 
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Гліцин