Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Метронідазол (Metronidasole) *

Категорія: Акушерство, гінекологіяПротимікробні та антисептичні засобиПохідні імідазолуМетронідазол

Метронідазол (Metronidasole) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГРАВАГІН, Спільне українсько-іспанське підприємство "Сперко Україна", м. Вінниця, Україна
  • МЕТРОНІДАЗОЛ, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • МЕТРОНІДАЗОЛ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • МЕТРОГІЛ® ВАГІНАЛЬНИЙ ГЕЛЬ, Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд), Індія
  • МЕТРОНІДАЗОЛ, Фармапрім СРЛ, Республіка Молдова
  • ТРИХОПОЛ®, Фармацевтичний завод "ПОЛЬФАРМА" С.А./МЕДАНА ФАРМА ТЕРПОЛЬ ГРУП А.Т., Польща/Польща
  • ФЛАГІЛ®, Гаупт Фарма Ліврон, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Метронідазол (Metronidasole)

Фармакотерапевтична група: G01AF01 - протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології.

Показання для застосування ЛЗ: : трихомонадний вагініт, неспецифічні вагініти БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: трихомонадний вагініт - по 1 вагінальному супозиторію, 1 р/добу (кількість разів на добу), протягом 10 днів; лікування слід проводити з одночасним пероральним прийомом табл. (Таблетки) - по 1 табл. (Таблетки) (250 мг), 2 р/добу (кількість разів на добу), протягом 10 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); неспецифічні вагініти – по 1 супозиторію 1 р/добу (кількість разів на добу), протягом 7 днів, за необхідності можна призначати табл. (Таблетки) Перорально; максимальна тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів, а кількість курсів лікування – не більше 3 на рік.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: болі в епігастрії, нудота, блювання, пронос; запалення слизової оболонки ротової порожнини, смакові розлади, анорексія; виняткові випадки панкреатиту; висипка, свербіж, почервоніння, кропивниця; пропасниця, ангіоневротичний набряк, виняткові випадки анафілактичного шоку; поодинокі випадки пустульозної висипки; периферична сенсорна нейропатія; головний біль, судоми, запаморочення, атаксія; психотичні розлади, у тому числі сплутанність свідомості, галюцинації; тимчасові порушення зорових функцій, такі як диплопія, міопія; агранулоцитоз, нейтропенія та тромбоцитопенія, відхилення від норми тестів функції печінки, холестатичний гепатит; червоно-коричневе забарвлення сечі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, перший триместр вагітності, період годування груддю; гіперчутливість до похідних імідазолу.

Форми випуску ЛЗ: гель вагінальний, 10 мг/г по 30 г у тубах; супозиторії вагінальні по 100 мг, по 150 мг, по 500 мг; табл. (Таблетки) вагінальні по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

При змішаних інфекціях можна застосовувати в комбінації з парентеральними а/б (Антибіотик), не змішуючи препарати між собою. Може підсилювати дію пероральних антикоагулянтних препаратів; протромбіновий час може зростати. Індуктори ферментів (фенітоїн, фенобарбітал) можуть прискорити виведення метронідазолу, зниження його рівня в плазмі з одночасним підвищенням кліренсу фенітоїну. Інгібітори ферментів (циметидин) можуть збільшити час напіввиведення, знижувати кліренс метронідазолу. Одночасне вживання алкоголю викликає реакції дисульфірамоподібні. Не припустиме сумісне застосування з дисульфірамом (аддитивна дія може викликати психотичний стан, сплутаність свідомості). Рівень літію в крові може підвищуватися під час курсу лікування метронідазолом, перед початком застосування знизити дозу літію або припинити його прийом на час лікування. З циклоспорином може призвести до збільшення рівня циклоспорину в плазмі. Знижує кліренс 5-фторурацилу, ч/з що збільшується його токсичність; може заважати визначенню активності АЛТ (Аланінамінотрансфераза), ACT, лактатдегідрогенази, глюкози.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати тільки після ретельної оцінки очікуваних переваг і негативних сторін застосування. В Ι триместрі застосування протипоказано.
Лактація: Треба припинити або годування або припинити застосування препарату.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози при захворюваннях, обережно – при печінковій енцефалопатії.
Порушення функції нирок: Корекція дози при одночасноу гемодіалізі, кліренсі креатиніну < 10 мл/хв.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При терапії понад 10 днів - тільки в обгрунтованих випадках, при суворому спостереженні за хворим - необхідний регулярний лабораторний контроль картини крові. Якщо необхідний тривалий курс терапії, зважувати співвідношення між очікуваним ефектом і потенційним ризиком. Одночасне введення препарату з іншими р-нами, що містять солі натрію, може призвести до затримки натрію в організмі. Може спостерігатися загострення кандидозу. Може спостерігатися незначна лейкопенія, тому контролювати картину крові (лейкоцити) на початку і наприкінці терапії. Застосовувати з обережністю хворим, що отримуть кортикостероїди або при схильності до набряків. З обережністю за наявності г. (Гострий) захворювань та захворювань ЦНС (центральна нервова система), які мають тяжкий перебіг.
Інформація для пацієнта: Вживання спиртних напоїв суворо заборонено.
 

Комбіновані препарати, що містять Метронідазол