Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хлорамфенікол (Chloramphenicol) *

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтибактеріальні засоби системного застосуванняАмфеніколиХлорамфенікол

Хлорамфенікол (Chloramphenicol) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕВОМИЦЕТИН, ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • ЛЕВОМІЦЕТИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ЛЕВОМІЦЕТИН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Хлорамфенікол (Chloramphenicol)

Фармакотерапевтична група: J01BA01 - антибактеріальні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: протимікробна, антибактеріальна (бактеріостатична) дія; а/б (Антибіотик) широкого спектра дії; ефективний відносно багатьох грам (+) і грам (-) бактерій (збудників гнійних інфекцій, черевного тифу, дизентерії, менінгококових інфекцій, гемофільних бактерій, бруцел та ін.), рикетсій, хламідій, спірохет, деяких великих вірусів; діє на штами бактерій, що стійкі до пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів; малоактивний відносно кислотостійких бактерій, синьогнійної палички, клостридій та найпростіших; порушує синтез білків у клітинах м/о (Мікроорганізм); стійкість м/о (Мікроорганізм) до препарату розвивається відносно повільно, і при цьому не виникає перехресна стійкість до інших хіміотерапевтичних засобів.

Показання для застосування ЛЗ: черевний тиф, паратиф ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), сальмонельози, шигельоз, бруцельоз, туляремія, висипний тиф та інші рикетсіози ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), трахома та інфекційні процеси іншої етіології ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають внутрішньо, за 30 хв (Хвилина) до їди (у разі нудоти та блювання – через 1 год); дорослі - по 0,25–0,5 г 3–4 р/добу (кількість разів на добу); добова доза – 2 г; в особливо тяжких випадках (черевний тиф, перитоніт та ін.) - до 4 г на добу у 3–4 прийоми (максимальна добова доза для дорослих) під суворим контролем стану крові та функції печінки і нирок; курс лікування - 7–10 днів; за показаннями, за умови доброї сприйнятливості та відсутності змін в кровотворній системі можливо продовження курсу лікування до 2 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, подразнення слизових оболонок, галюцинації, порушення зору, слуху, лейкопенія, тромбоцитопенія, ретикулоцитопенія, зменшення рівня Hb (рівень гемоглобіна), цитоплазматична вакуолізація ранніх еритроцитарних форм, апластична анемія; у дітей до 1 року зрідка можливий розвиток кардіоваскулярного колапсу (грей-с-м); можливе пригнічення мікрофлори кишечнику, розвиток дисбіозу, вторинної грибкової інфекції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: пригнічення кровотворення, гіперчутливість до препарату; захворювання шкіри (псоріаз, екзема, грибкові ураження); вагітність, лактація; діти до 1 року; ГРВІ (гості респіраторно-вірусні інфекції), ангіна, тяжкі ураження печінки, нирок..

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 1,0 г, по 0,5 г у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) по 250 мг, 500 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Досвід застосування відсутній. Проникає ч/з плаценту.
Лактація: Досвід застосування відсутній.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Не рекомендується при ГРЗ, ангіні.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не допускається безконтрольне призначення.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При тривалому застосуванні розвивається резистентність мікроорганізмів. Контролювати ВТ (внутрішньоочний тиск). Можливе одночасне застосування очних крапель та мазі (протягом дня – очні краплі; на ніч – мазь)
Інформація для пацієнта: Не рекомендується носіння м’яких контактних лінз. При використанні твердих контактних лінз зняти їх перед закапуванням і знову одягти ч/з 15 - 20 хв (Хвилина). після інстиляції препарату

Комбіновані препарати, що містять Хлорамфенікол