Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тіамін (Thiamine)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиВітаміни та мінералиТіамін

Тіамін (Thiamine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТІАМІНУ ХЛОРИД, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
  • ТІАМІНУ ХЛОРИД (ВІТАМІН В1), Дочірнє підприємство "Львівдіалік" ДАК "Укрмедпром", м. Львів, Україна
  • ТІАМІНУ ХЛОРИД-ДАРНИЦЯ (ВІТАМІН В1-ДАРНИЦЯ), ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ТІАМІНУ ХЛОРИД-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тіамін (Thiamine)

Фармакотерапевтична група: А11DA01 - прості препарати вітаміну В1.

Основна фармакотерапевтична дія: має відновлюючу, метаболічну, імуномодулюючу, антиоксидантну, М-холінолітичну дію; синтетичний препарат вітаміну В1, належить до водор-нних вітамінів; в організмі людини в результаті процесів фосфорилювання перетворюється в кокарбоксилазу, яка є коферментом багатьох ферментних реакцій.відіграє важливу роль у вуглеводному, білковому та жировому обміні, а також у процесах проведення нервового збудження у синапсах.

Показання для застосування ЛЗ: застосовують для лікування гіпо- та авітамінозу В1 ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), для терапії невритів, поліневритів, радикуліту, невралгій, периферичних паралічів, енцефалопатій, неврастенії, виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, атонії кишечнику, захворювань печінки, дистрофії міокарда, спазмів периферичних судин (ендартеріїт і т.д.), дерматозів неврогенного походження, при свербежі шкіри, піодермії, екземі, псоріазі, тиреотоксикозі, порушенні функції печінки, інтоксикації.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) дорослим - по 0,05 г (1 мл 5 % р-ну), 1 р/добу (кількість разів на добу) щоденно; дітям старше 8 років - по 0,0125 г (0,25 мл 5 % р-ну); курс лікування - 10-30 ін’єкцій.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: свербіж шкіри, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок; АР (алергічні реакції) виникають при схильності до алергії, у жінок - в клімактеричний та передклімактеричний періоди, у хворих на алкоголізм.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форма випуску: р-н для ін'єкцій 5% по 1 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не змішувати з р-нами, що вміщують сульфіти, в них він повністю розпадається. Не рекомендується парентеральне введення тіаміну з вітаміном В6 (піридоксин) - посилює алергізувальний ефект тіаміну; з вітаміном В12 (ціанокобаламін) - гальмує перетворення його в фосфорильовану біологічно активну форму. Не змішувати в одному шприці тіаміну з пеніциліном або стрептоміцином (відбувається розпад а/б), тіаміну та кислоту нікотинову (відбувається розпад тіаміну). Тривале лікування протисудомними препаратами (фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін), спільне застосування з дигоксином, індометацином, антацидними препаратами може призвести до дефіциту тіаміну. Тіосемікарбазон і 5-фторураніл інгібують активність вітаміну В1. Вживання кофеїну, препаратів, що містять сірку і естрогени, збільшує потребу у тіаміні. Тіамін послаблює курареподібну дію деполяризуючих м’язових релаксантів (дитилін )

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування можливе.
Лактація: Застосування можливе

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Добова потреба у вітаміні В1: для дітей залежить від віку.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати при лікуванні хворих з порушеннями всмоктування в кишечнику, при тяжких формах захворювань, на початку лікування для прискорення досягнення терапевтичного ефекту. З обережністю: при алергічних захворюваннях, гіпертонічній хворобі, підвищеній збудливості нервової системи, виразковій хворобі ДПК (дванадцятипала кишка) (гіперацидні форми). Починати парентеральне введення рекомендується з малих доз (не більше 0,5 мл 5 % р-ну), при добрій переносимості вводять більш високі дози. При в/м (внутрішньом’язеве введення) введенні препарат вводити глибоко в м’яз, при в/в (внутрішньовенне введення) – повільно. П/ш, а іноді і в/м (внутрішньом’язеве введення) ін’єкції болючі ч/з низький рН р-ну. У жінок в клімактеричному та передклімактеричному періодах, у хворих на алкоголізм можливе посилення симптомів побічної дії .
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Тіамін